A+ A A-

معرفی کتاب «آنچه دانستنش ما را خوشبخت می کند» به قلم راضیه ناظم‌السادات

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
جلد کتاب «آنچه دانستنش ما را خوشبخت می‌کند»
جلد کتاب «آنچه دانستنش ما را خوشبخت می‌کند»

شاید شما هم وقتی به یک کتاب‌فروشی یا نمایشگاه کتاب مراجعه می‌کنید، با کتاب‌های آموزشی مختلفی مواجه شوید، از کتاب‌های روانشناسی عمومی گرفته تا آموزش نرم‌افزارهای تخصّصی، مطمئن هستید که بعضی از آن‌ها را نیاز ندارید اما شک دارید به بعضی از کتاب‌ها، آیا برای شما مفید هستند یا نه؟

 

 

 

 

 

 

 

چند سالی می شود که کتاب‌های خودشناسی، شیوه‌های مدیریت زمان، روش‌های مدیریت و به خصوص آیین دوست‌یابی، انتخاب همسر و مسایل بعد از ازدواج و حتی خصوصی‌ترین روابط بین زن و شوهر روی پیشخوان کتاب فروشی‌ها و نمایشگاه‌ها خودنمایی می‌کند، امّا خیلی‌ها (مثل خودم) حتی جرات دست‌زدن به کتاب‌های مربوط به مسایل جنسی و همسرداری را ندارند، چون بر این باور هستند که بر این مسایل تسلّط کامل دارند و نیازی به مطالعهٔ آن ندارند و اگر هم خواستند یک نگاه اجمالی به این کتاب‌ها کنند اوّل نگاه می‌کنند ببینند کسی مواظب آن‌ها هست یا نه؟ زیرا تصور غلط و منسوخ این است که صرفا افرادی نیاز به مطالعهٔ این کتاب‌ها دارند که در این زمینه مشکلی را احساس می‌کنند، به هر حال این مشکل از هر جا نشات گرفته است اهمیت ندارد و موضوع ما نیست، اما مطالعه هیچ کتابی خالی از فایده نمی‌باشد.
پیرو فراخوان سایت انجمن در خصوص درج مطلب از بانوان ارسنجانی، در این مجال خانم راضیه ناظم‌السّادات و کتاب ایشان «آنچه دانستنش ما را خوشبخت می‌کند» را به دوستان گرامی معرفی می‌نماییم.

11-1


راضیه ناظم‌السّادات از خانوادهٔ نام آشنای ارسنجانی هستند که در سال۱۳۵۷ در شیراز متولد شده و دوران ابتدایی و راهنمایی را در همان شهر به پایان رسانده‌اند. در سال ۱۳۷۵ در آزمون ورودی دبیرستان هدای شیراز که وابسته به حوزهٔ علمیهٔ قم می‌باشد پذیرفته شدند و پس از دوران دبیرستان، رهسپار قم شده و مدرک سطح دو حوزه (معادل کارشناسی) را از حوزه علمیهٔ جامعه الزهرا (س) دریافت نمودند.
همانند همهٔ ارسنجانی‌ها که عاشق سرزمین مادری هستند، جهت تدریس علوم دینی ارسنجان و روستاهای اطراف را انتخاب کرده و از مشاورهٔ خیرخواهانه به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پاسارگاد نیز غافل نبوده‌اند.
در سال ۱۳۸۰ عشق زمینی خود را در ارسنجان یافته که حاصل این عشق، رضا و فاطمه می‌باشند.
در نتیجهٔ تدریس و مشاورهٔ چندین ساله و لمس نیازهای افراد جامعه، تالیف کتاب مذکور را ضروری دانسته و در نهایت در سال ۱۳۹۱ موفق به انتشار آن می‌شود.
سادگی، استفاده از جملات کوتاه و مفید، ارایه مطالب به صورت دسته‌بندی موضوعی، مختصر بودن و ارایه مطالب به صورت تیتر، صفحه‌آرایی کاملا رنگی و تصاویر رنگی و تعداد صفحات کم (۶۷ صفحه) و از همه مهم‌تر قیمت آن، از شاخصه‌های ظاهری کتاب می‌باشد.

11-2


محتوای اصلی آن مربوط به توضیح و تشریح مسایل جنسی جوانان در دو بخش «آنچه آقایان باید بدانند» و «آنچه خانم‌ها باید بدانند»، بهترین شیوه‌های انتخاب همسر، نحوهٔ خواستگاری، بحث شیرین ازدواج و مسایل مربوط بعد از ازدواج می‌باشد که مطالعهٔ آن برای جوانان مجرد، جوانان در آستانهٔ ازدواج، زوج‌های جوان و حتی زوج‌هایی که چندین سال از ازدواج آن‌ها گذشته نیز مفید می‌باشد. به خصوص در مورد زوج‌هایی که چندین سال از زندگی مشترک آن‌ها می‌گذرد مواردی در این کتاب ذکر شده که مطالعه، رعایت و انجام موارد توصیه شده، رنگ و بویی تازه به زندگی خصوصی زن و شوهر خواهد بخشید، چندان که حال و هوای روزهای اول ازدواج به خانه باز خواهد گشت.  
یکی از زیبایی‌های کتاب اشعار عاشقانه‌ای می‌باشد که نویسنده به عشق زمینی خود تقدیم کرده است:

هرچه گفتیم جز حکایت دوست          در همه عمر از آن پشیمانیم

 

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

 • مهمان - فاطمه امینی

  سلام.من در۵ مورد تحقیق میکنم اگر شما کتابی دراین موارد داری یا میشناسید بهم معرفی کنید .اراده شناسی.لذت شناسی .الگو پذیری .انواع خودشناسی.این تحقیقات علاقه شخصی هست ولی به نتایج خیلی خوبی رسیدم .ممنون

 • با سلام خدمت آقای موسوی
  کتاب فروشی مسجد جامع محل فروش کتاب مذکور می باشد.

 • مهمان - سید محمد علی موسوی

  با سلام این کتاب رو باید از کجا خریداری کنیم.

 • مهمان - سید محمد علی موسوی

  باسلام
  این کتاب رو ازکجا باید خریداری کنیم.

 • سلام کتاب خیلی جالب ومفید میباشد