A+ A A-

دریافت نظرات در رابطه با اهداف و نام انجمن

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

از کلیه دوستان دعوت می شود تا نظرات خود را در رابطه با اهداف انجمن جهت تدوین اساسنامه و همچنین نام انجمن -انجمن دانش آموختگان ارسنجان- اعلام فرمایند
نظرات را یا در ذیل این خبر یا به آدرس ایمل انجمن
(این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید)
ارسال فرمایید

در زیر پیشنویس اهداف اولیه انجمن که توسط جناب آقای دکتر حسینی ریاست کارگروه سیاست گذاری و تدوین اهداف و راهبردهای انجمن دانش آموختگان ارسنجان تهیه گردیده است آورده می شود


گزارش کارگروه سیاست گذاری و تدوین اهداف و راهبردهای انجمن دانش آموختگان ارسنجان.
   انجمن دانش آموختگان ارسنجان به همت تعدادی از فرهیختگان ارسنجانی مقیم تهران و با میزبانی موسسه پژوهشی پژوهشگران آگاه ، در راستای بررسی راهکارها و ارئه طریق توسعه و پیشرفت و کمک به حل مسائل مبتلابه آن شهر تشکیل شده است.
   گزارش موارد مطرح شده و صورت جلسات و افراد حاضر در جلسه را در سایت مذکور به آدرس http://www.arsanjan.org/index.php می توان دید.
  در جلسه دوم مقرر شد دو کارگروه به نام های کارگروه روابط عمومی و کارگروه سیاست گذاری تشکیل و مسئولیت کارگروه دوم برعهده اینجانب نهاده شد.
 مذاکراتی که در این جلسات صورت پذیرفت عمدتا بر محور اهداف ، راهبردها ،سیاست ها ،حوزه عمل و ارتباط با سایر نهادهای رسمی و غیررسمی فعال در زمینه های مشترک بود.
  آنچه مورد تاکید قرار گرفت این بود که :
1.    انجمن مذکور شهرستان ارسنجان را مطابق تقسیمات کشوری ،مجموعه ای یک پارچه و تفکیک نا شدنی می داند و عضوگیری و خدمات رسانی و سایر تصمیمات مرتبط با کل مجموعه خواهد بود.
2.    رویکرد قومی و گروهی (صنفی ،سیاسی و...)مد نظر نیست و انجمن می کوشد با بهره مندی از سرمایه اجتماعی و منابع انسانی پراکنده و مهاجر روند توسعه و بهسازی زیرساخت ها و افراد مستعد را سرعت بخشد.
3.    انجمن مذکور مجموعه ای غیر انتفاعی است و از منابعی که به کمک هیآت موسس و سایر افراد حقوقی و حقیقی به دست می آورد هزینه ها را پوشش می دهد.
4.    اهداف و راهبردها متناسب با پیشرفت کار تعیین و تدوین خواهد شد و فرایند ثبت و قانونی شدن تشکیل انجمن ، مطابق با قوانین رسمی کشور پیگیری خواهد شد.
5.    تهیه بانک اطلاعات مرتبط با مورد ، بویژه شناسائی افراد و تخصص ها و توانائی ها و اطلاع رسانی  و مستندسازی از جمله مآموریت های انجمن و کارگروه روابط عمومی خواهد بود.
6.    دبیرخانه انجمن در محل موسسه پژوهشگران بین المللی آگاه و با تخصیص امکانات ،فعال خواهد بود.
                                                                 با آرزوی توفیق روزافزون
                                                                     سید محمود حسینی

 

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

  • مهمان - سید احمد حسینی

    با سلام و تشکر و قدردانی از زحمات شما عزیزان بزرگوار که کار بزرگی را در این زمینه انجام داده اید.
    ما میتوانیم اطلاعات جامع و کاملی از آداب و رسوم فرهنگ و موقعیت جغرافیایی روستاها و ... از کتاب جام ارسنجان نما که توسط همشهری فرهیخته جناب آقای حبیب رحیمی طی مدت 8 سال تحقیق مستمر در این زمینه گردآوری شده است ، بدست آوریم.

  • مهمان - سید محمد حسین (محمود) حسینی

    سید محمد حسین(محمود)حسینی - Posted on سه شنبه, می 6, 2014
    انجمن دانش آموختگان ارسنجان: ارسنجان نام شهرستانی است واقع در 120 کیلومتری شمال شرق شیراز (استان فارس) و شهرستان های مرودشت در جنوب و جنوب غرب، پاسارگاد در شمال و شمال غرب، نیریز در شرق و منطقه خرامه و کربال در جنوب شرق، آن را احاطه نموده اند، مرکز این شهرستان نیز ارسنجان نامیده می شود و شهری است با قدمت بلند در تاریخ، با مناظر طبیعی زیبا، نظیر جنگل بناب، و باغات انار و زمین های کشاورزی و رشته کوه های بلند و مدرسه سعیدیه ( بجا مانده از عهد صفوی ) و شخصیت ها و چهره های نامی در علم و سیاست و هنر و کتابت و خط، با مردمانی سخت کوش و خون گرم و میهمان نواز . امروزه علاوه بر چند ده هزار نفر مردمی که در این شهرستان ساکن هستند، هزاران نفر نیز در داخل و خارج از کشور با این نشان زندگی می کنند و افراد صاحب نام، خدوم، تحصیلکرده و ذی نفوذ زیادی در بین آنان دیده می شود. انجمن محل تجمع و به هم پیوستن و در کنار یکدیگر بودن، با هدف شناخت و آشنائی و اتحاد و اتفاق و همدلی و تلاش برای ساختن فردای بهتر است و رشته پیوند و نخ تسبیح این انجمن موصوف به صفت ارسنجانی بودن شده و این صفت به تمامی افرادی که سببی یا نسبی و حسب علاقه و تجربه زندگی گذشتگان، دل در گرو سرنوشت این شهرستان،اعم از مرکز و پیرامون آن، دارند اطلاق می شود. و لفظ دانش آموخته، نه به معنای برخورداری صرف از تحصیلات عالی دانشگاهی، بلکه به معنی بهره مندی از مبانی معرفتی و کمالات انسانی مفید برای تحقق اهداف مورد نظر است. گفته می شود هدف از تشکیل انجمن چیست؟ مواردی در بیان اهداف و راهبردها و چشم انداز، بصورت مکتوب ذکر شده و عمده مذاکرات اولیه در بیان این موارد بوده و موجود است، لیکن نفس تشکیل انجمن و جستجو و پیدا کردن یکدیگر و تبادل نظر، بصورت مجازی یا رودررو، و داشتن دبیرخانه و آدرس و نام ونشان و ثبت آن، گام موثری در آشکار نمودن راه و مسیر و مقصد و مقصود خواهد بود. گردهمائی ارسنجانی های مقیم تهران یک گام به جلو محسوب می شود، گام های بعدی می تواند در پیوند و انسجام بیشتر این جامعه آماری به یکدیگر و همچنین با ارسنجانی های مقیم شیراز یا ساکن این شهرستان باشد. مهم این است که، علاوه بر مشارکت فعال خود و اعضای خانواده، مشوق آنانی باشیم که به نحوی می توانند موثر واقع شوند. به امید فردا و فرداهای بهتر سید محمد حسین (محمود) حسینی 93/2/16