A+ A A-

پیشنهاد سایت ارسن نیوز (گزارش تصویری از دنیای نامرد !؟ )

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

مطلب زیر به پیشنهاد سایت ارسن نیوز جهت شما به اشتراک گذاشته شده است

پول های کمیته امداد ارسنجان کجا می رود!؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرستان ارسنجان، ارسن نیوز: این روزها به رسم سال های اخیر قرار است جشن نیکوکاری در سراسر کشور برگزار شود. نهادهای مرتبط همواره در این ایام سعی می کنند مردم نوع دوست ایران به مشارکت بیشتر در این کار خیر تشویق کنند. وظیفه ما هم به عنوان یک رسانه این است که سهمی هرچند اندک در این اقدام داشته باشیم اما به دور از کارهای کلیشه ای و تکراری. در همین راستا به ذهن مان رسید تا به جای صحبت از ارزش کار خیر و کمک به نیازمندان که در برابر مردم نوع دوست ارسنجان زیره به کرمان بردن است، مقصد کمک های مردمی در شهرستان را برای مردم نمایان تر کنیم. لذا از مسوول کمیته امداد امام خمینی(ره) ارسنجان خواستیم زمینه دیدار و تهیه گزارش از چند خانواده تحت پوشش این نهاد را برای مان فراهم کند که خوشبختانه با استقبال مواجه شد و به همراه یکی از کارکنان این نهاد به دیدار چند خانواده تحت پوشش رفتیم.


در حالی که تصورمان این بود که برای تأثیر گذاری بیشتر، ما را به دوردست ترین روستاهای محروم شهرستان خواهند برد، اما ظاهراً نیازی به این کار نبود چرا که در همین شهر ارسنجان هم مددجویانی وجود دارند که وضعیت زندگی شان برای ـدثیر گذاشتن بر هر انسان خیر اندیشی کافی است و جالب تر آنکه 2 خانواده از خانواده هایی که مسوولین کمیته امداد برای دیدار ما در نظر گرفته بودند، در فاصله ی کمتر از 100 متر از دفتر ارسن نیوز که تقریباً در مرکز شهر قرار دارد زندگی می کردند. کسانی که حتی ما هم که بچه همین محله ایم از حضور و نحوه امرار معاشان بی خبر بودیم!
آنچه در اینجا مشاهده می کنید عکس هایی از وضعیت زندگی تعدادی از کسانی است که کمک های مردمی کمیته امداد ارسنجان به آن ها اختصاص می یابد. کسانی که البته بیشتر از کمک های این نهاد، روی یارانه های نقدی حساب می کنند که ما در این مجال نمی خواهیم وارد این بحث شویم. در تهیه این عکس ها تلاش کردیم شدن و عزت این انسان های نیازمند حفظ شود و لذا چهره این عزیزان را به وضوح نمایش نداده ایم.

http://arsannews.ir/news/show/911/دنیای-نامرد

گزارش تصویری: دنیای نامرد!

این ها نمونه هایی بودند از افراد نیازمندی که کمک های مردمی بوسیله کمیته امداد به سمت آن ها هدایت می شود که دیدی همگی در همین شهر ارسنجان زمدگی می کنند. حال خودتان حدس بزنید خانواده های این چنینی که در روستاهای محروم و رنجیده از خشکسالی شهرستان زندگی می کنند دیگر چه وضعی دارند!؟

روز چهارشنبه آغاز جشن نیکوکاری در کشور و شهرستان و شهر ماست. این روز به جمع آوری کمک های دانش آموزان اختصاص دارد و زنگ نیکوکاری در مدارس نواخته می شود. روز پنج شنبه به جمع آورب کمک های مردمی در پایگاه های سطح شهر و روز جمعه هم به جمع آوری کمک های نمازگزاران جمعه اختصاص دارد.
هرچند مردم شهرستان با مشکلاتی نظیر خشکسالی های چند ساله و گرانی و... مواجه اند اما مطمئنیم بازهم مردم خیراندیش این دیار در این 3 روز نوع دوستی خود را به نمایش خواهند گذاشت. ان شاالله.

جهت مشاهده عکسهای مربوطه به آدرس زیر مراجعه فرمایید

http://arsannews.ir/news/show/911/دنیای-نامرد

 

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

  • مهمان - مژگان استوار

    عالی بود.
    با تشکر فراوان از آقای شفیعی که این گزارش تصویری را تهیه کردند ..به قول خودشون یک کار غیر کلیشه ای
    چند روز قبل تو بخش دیالیز بیمارستان ارسنجان یه خانم میانسالی را دیدم که هفته ای 3 روز از روستا به اینجا میاد تا 4 ساعت تحت دیالیز قرار بگیره و متاسفانه همسر این خانم هفته گذشته بعلت سکته مغزی ..فلج کامل شده و با لوله ان - جی ..تغذیه میشه ..پیش خودم فکر کردم چقدر این خونواده گرفتارن..و گذشته از مسائل مالی چه اندازه نیاز به کمک دارند.و اینکه شاید از این موارد زیاده توی این شهر و روستاها و ما به چشم نمی بینیم ..
    من امیدوارم واقعا امیدوارم این گزارش کمک کننده باشه که به نیازمندان شهرمون بیشتر توجه کنیم حتی شده با همدردی