A+ A A-

گزارش شرکت کنندگان از دومین گردهمایی خانوادگی ارسنجانی ها در شیراز به تاریخ ۹۴/۲/۲۵ - به روز می شود...

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
مراحل آماده سازی جهت گرفتن عکس گروهی شرکت کنندگان در دومین گردهمایی خانوادگی ارسنجانی ها در شیراز
مراحل آماده سازی جهت گرفتن عکس گروهی شرکت کنندگان در دومین گردهمایی خانوادگی ارسنجانی ها در شیراز

دومین گردهمایی خانوادگی ارسنجانی‌ها در ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در سالن پیام مخابرات شیراز برگزار شد. گزارش‌های شرکت‌کنندگان در این همایش در ادامه می‌آید. این صفحه با گزارش‌های تازه به‌روزرسانی خواهد شد.

لطفا گزارش‌ها و تصویرهای خود از این مراسم را به آدرس ایمیل انجمن (این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید) بفرستید تا در وب‌سایت انجمن منتشر گردد.

گزارش بیستم

عزیز اله نصیری

به نام خداوند خورشید و ماااااا
سحربلبل حکایت با صبا کرد
که عشق روی گل با ما چها کرد
سلام
این بار برای دومین بار بود که جمعی از همشهریان و هم شهرستانیان عزیزمان با شور وشوق و هیجان همراه با خانواده های خود همایش باشکوهی را خود میزبانی کردند.آری حصار ها شکسته شده بود و یاقوت های سرخ ارسنجان از کوشه و کنار این کهن مرز بوم خود را به همایش رسانده بودند.گویی همه در پوشش همدلی و همزبانی بودند.این بار سالن همایش کفاف این جمعیت را نمی داد.همه از دیدار یکدیگر خوشحال و مسرور.بچه ها می نواختند جوانان به شور و شوق تعریف و بزرگان به دیدار و زنده کردن خاطرات گذشته.
وارد نمایشگاه آثار هنری که میشدی و این همه آثار زیبا از بچه ها را که می دیدی بیشتر به هویت خود می بالیدی .آنجا بود که با خود گفتم شرم بر من باد که چرا نتوانسته ام هیچ قدمی برای زادگاهم بردارم . با خود فکر کردم و گفتم که اگر خیری هم نمیرسانم لااقل شرهم نرسانم .
زیبا تراز همه این بود که در آنجا ارزش انسان ها به حضورشان بود نه به منصب شان .
براستی در گذشته کدام آفت به جان این باغ افتاده بود که انارهایمان به ثمر نمی نشست.؟آری دیگر گذشته ها گذشته.

پس امروز این همه همدلی از کجا آمده بود.چه نیرویی بود که اینگونه ما را به هم نزدیک کرده بود.شاید دلیلش این شعر حافظ بود:
غلام همت آن نازنینم
که کار خیر بی روی و ریا کرد
من به نوبه خود از همه دست اندر کاران این برنامه کمال تشکر را دارم که این همه همدلی و همراهی را خلق کردند.خداوند همواره پشت و پناهتان باد.

گزارش نوزدهم

مژگان استوار

بنام خدا
گزارشی دیگر از همایش روز جمعه

ما هم از جمله کسانی بودیم که روزهای آخر ثبت نام کردیم ..واحتمالاباید نقش کوچکی در بی نظمی سالن داشته باشیم .. همینجا به تمام دست اندرکاران برپایی این همایش خسته نباشید میگم .
واقعیتش من از قبل تصمیم نداشتم اون روز عکاسی کنم ..معمولا تو اینجور مهمونی ها همون اول کار دوربین را دربست تحویل آقای فروردین میدم چون همه را میشناسه ..ماشالا روابط عمومی هم بالا ..و شیفته گردهمایی های ارسنجونی
ولی داستان جور دیگه ای شد و حسب الامر جناب آقای دکتر ناظم السادات من دوربین به دست شدم . تصمیم گرفتم از همه مهمونهای حاضر در سالن عکس بگیرم یک به یک سر میزها رفتم ازشون اجازه گرفتم و خواستم که به دوربین نگاه کنند و عکس گرفتم ..خوشحالم که اون روز اکثریت مهمانها استقبال کردن و به من نه نگفتن چون معمولا خانم ها با عکاسی یه کم مشکل دارند .
متاسفانه کیفیت نامناسب نور سالن ..ازدحام و به هم چسبیدن میزها مانع از این شد که بتونم همه را به خوبی به تصویر بکشم .فکر کنم بیش از 200 عکس از همایش گرفتم که تعدادی گلچین شده و در سایت گذاشته شده .تعدادی هم عکسهای تک نفره و دونفره گرفتم از اونایی که بیشتر میشناختم و احساس کردم با دوربین راحت ترند.
طبیعی است که خیلی ها را در آن جمع نمیشناختم ولی عکاسی باعث شد که بیشتر مهمانها را از نزدیک ببینم و حداقل سلام علیکی داشته باشم وشاید گپی کوتاه.
به این خاطراز دوربیــــن ممنونم.
پی نوشت ها:
تعدادی از مهمانها که احتمالا از طریق پیامک و گروههای واتس آپ و ...از برگزاری همایش مطلع شده بودن از ماهیت انجمن دانش آموختگان بیخبر بودند ..از من میپرسیدن ما به دعوت چه کسی اینجا هستیم ..این جمع شدن برای چیه و...
جذاب ترین بخش همایش برای خود من اجرای گروه موسیقی ماهور بود ..شور و نشاطی را با خود به سالن آورد
کلیپ انار را خیلی دوست داشتم ببینم که متاسفانه کیفیت خوبی نداشت ..امیدوارم امکانش باشه که در سایت بذارن
بخش مسابقه و نظرسنجی هم خیلی خوب بود منتظر نتایجش هستیم
امیدوارم در همایش های بعدی این منوی ثابت مهمانی های ارسنجان یعنی لوبیاپلو مرغ و کباب تغییر کنه !
نکته آخر هم اینکه در جلسه بعدازظهرجناب دکتر ناظم و مهندس معظم پیشنهاد مشارکت بیشتر خانمها را در فعالیت های انجمن دادند که من جواب دادم باید کار سختی باشه ..انشااله در این فقره نظرمن درست از آب درنیاد و خانم ها توانایی های خودشون را بیشتر نشون بدن.

گزارش هجدهم

سید عبدالعلی هاشمی

به نام بزرگ او
سر به هم آورده دیدم برگ های غنچه را
اجتماع دوستان یکدلم آمد به یاد
اگرچه یکی از مشکلات اساسی کشور های جهان سوم و درحال توسعه، تکروی و نبود کارهای گروهی چشم گیر است، اما به برکت افراد خوش قلب و خوش فکر، و با گذر از "من"ها می توان شاهکارهایی آفرید که در سایه ی خرد و کار گروهی، نغمه های امیدبخشی را بسراید.
ارسنجان از دیرباز، کمابیش این ها را تجربه کرده است. از تعاونی های ساده ی خانگی مادرانمان در تولید فراورده های شیری گرفته، تا تعاونی هایی که برق، آب و دیگر امکانات را فراهم آورد و از تعاونی های مردمی و یا کارمندی گرفته تا تعاونی کامیون داران، همه نمونه هایی از این خوش درخشیدن هاست.
انجمن دانش آموختگان ارسنجان، پایگاه اینترنتی و نشست های تخصصی یا خانوادگی شان نیز از امیدهای ارسنجانی ها برای یکی شدن و پیشرفت است.

مؤسسه ی فرهنگی وهنری سخنوری ادبی گویای ارسنجان
(با مجوزازاداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس)که نزدیک به سه سال افتخاراین را دارد که درپرورش استعدادهای گفتاری و نوشتاری شهرستان ارسنجان گام های کوچکی را بردارد، یکی از گروه های مردم نهاد بود که افتخارداشت دردومین نشست خانوادگی ارسنجانی ها درشیرازحضورفعال داشته باشد.
ازهنرجویان وفعالان این مؤسسه(به همراه خانواده شان) نزدیک به
50 نفردراین برنامه ی باشکوه حضورداشتند.
گویای ارسنجان،علاوه بر حضور، دربرنامه های زیر نیز مشارکت داشت:
1-حضورفعال در نمایشگاه کتاب(با ارائه ی بیش از 85 عنوان کتاب ولوح فشرده از نویسندگان،سرایندگان،سخنوران و... ارسنجانی).
2-همکاری در مجری گری برنامه: با مجری گری مدیرمؤسسه (سیدعبدالعلی هاشمی) ودخترشان،یکی از هنرجویان وهنرمندان مؤسسه (سیده مریم هاشمی).
3-اجرای گروه با حرکات موزون (همزمان با پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران) و سرود خوش آمد گویی(ترکیبی از هنرجویان خردسال، کودک و نوجوان).
4-گروه خردسال و کودک با اجرای سرود جمال محمد(ص) (با حرکات موزون).
5-دو سخنرانی یک دقیقه ای خردسال 5 ساله ( ایلارا افخمی) وخردسال 6 ساله (مهراس معتضدیان).
اعضای گروه سرود عبارت بودند از:
مربی:سرکار خانم سوسن ناظم السادات.
هنرمندان (به ترتیب سن):
1-سیده ملیکا (شادی) هاشمی (5/3ساله).
2-کیانا ابراهیمی(5/3 ساله).
3-سیده باران ناظم السادات (4 ساله).
4-ابوافضل نعمت اللهی (5 ساله).
5- روژینا زارع (5/5 ساله).
6- کیمیا ابراهیمی (5/5 ساله).
7-فاطمه کاظمی (6 ساله).
8-روژا رضایی (6 ساله).
9-امیررضاکریمی (6 ساله).
10-ایلارا افخمی (6 ساله).
11-مهراس معتضدیان (5/6ساله).
12-مریم جاویدی (8 ساله).
13-فاطمه حسن شاهی (10 ساله).
14-ماندانا بهرامی (10 ساله).
15-کیمیا نعمت اللهی (12 ساله).
16-هانیه اسکندری (14 ساله).
17-زهرا رحیمی (14 ساله).
18-سیده مریم (شقایق) هاشمی (14 ساله).

با سپاس از همراهی خانواده های هنرمندان در تمرین ها وبرنامه ی خانوادگی انجمن دانش آموختگان ارسنجان.
و با سپاس از همه ی عوامل برگزاری مراسم.
در مطلبی جداگانه عکس ها وفیلم هایی که خانواده های عزیزهنرمندان این مؤسسه، از مراسم تهیه کرده اند، تقدیم می گردد.

سیدعبدالعلی هاشمی
مدیرمؤسسه

فیلم ها از:
فاطمه محمدی( کارشناس تبلیغات مؤسسه)، ابوذرکریمی جشنی (پدر امیررضا کریمی)، زهرا معتضدیان (مادر مهراس معتضدیان) و سوسن ناظم السادات (مربی مؤسسه).

گزارش هفدهم

سید محمدعلی حسینی

 

گزارش یک ضیافت 

جمعه ی پیش این سعادت دست داد که ، برای بار دوم، در گردهم آیی شرکت کنم که به ابتکار " انجمن دانش آموختگان ارسنجان " تشکیل شده بود، همراه با دختر ، همسر، خواهر و خواهر زاده ها. مایه ی غبن شد که نتوانستیم از آغاز نشست حاضر باشیم.

به مصداق " دیدن دوست به از جنت و فردوس نعیم " ، اما ، دیدارها مغتنم بود و می طلبید زمانش دراز باشد و گپ و گفت ها گل اندازد و خاطره ها گفته آید ، ویژه آنکه سپید موی باشی و دلت لک زده ی یاد آورد خاطره ها .

تا میز خود را بیابی به پیگیری مراسم ، دوستان اند و خویشان و همکاران سالیان دور آموزش و پرورش و، برخی ، آنان که افتخار معلمی شان داشتی و فشردن دست ها و آغوش ها ... و لبریز از مهر و قدر.

فشردگی میزها و شرکت کنندگان و دو سالنه کردن جمعیت حکایت از تنگی جا دارد ، که استقبال گسترده است و کودکان ، آنگاه که از شوق پرچم تکان دادن و ذوق نوای ساز فارغ شوند و میلی به جست و خیز بیابند، می شود که لبی چاک بخورد و راهی بیمارستان.

 آخر سخنانٍ، می نماید ، یکی از اساتید روانشناس است که می نشنیی و تنها فرصت هست که بشنوی ، شمه ای ، در تفاوت ، و ، لابد ، نه تبعیض، زن و مرد ، که بیشتر سعادت نبود فیض ببری. از پی آن ، اما ، این گروه موسیقی ماهور است که وجد آور است و غرور انگیز که ببینی در زادگاهت این چنین شکوفایی آید ، بر رغم تنگناها و لوچی ها ؛ همه کودک و نوجوان و دختربچه ها ، بر رغم اجبارشان به پوشیدگی تمام عیار ، چیره دست، در قد و قامت خود؛ و این بدان معنا که "آمدنش نتوان گرفت"، و بعد خوانندگی ، می نماید ، سرپرست گروه موزیک ؛ که مرا ، که خوگرفته ی گونه ی سنتی ام توان دریافت نیست.

آنگاه ستایش هاست و سپاس ها از گردانندگان و دست اندر کاران و برپاکنندگان اسباب این جمع ، که شایسته است که شاکر باشی و قدر شناس .

در تشویق کودکان و نو جوانان به جرگه ی موسیقی پیوسته و نیز تنی چند از پژوهندگان ، این موی سپیدان اند که ، به احترام ، فرا خوانده می شوند که لوح و جوایز تقدیم کنند و چند جمله ای پیرمشفقی کنند جوانان را : بزرگان گفتند از ضرورت تداوم این جمع و میوه های شیرینی که تواند آورد دوام گرد هم آیی ها ؛ و من میگویم از رنج سالیان و مزمن این مرزو بوم : شناخت قانون و پاسداشت آن ، شناخت آزادی و پاسداشت آن و ... شناخت آب و ... پاسداشت آن ، که سوگمندانه ، این آخری با سرعت و نیرویی بهمن گونه چشم انداز آینده ی کشور را از روشنی انداخته است .

دست آخر ناهاراست و دیدارها و خوش وبش ها ی پیوست آن ، و حظی که دارد دست بسیار درخوردن ، آنچنانکه در کار؛ و بعد هم عکس جمعی و بدرود ها و خدا حافظی ها و آرزوهای دیدار دیگر بار.

خوشحال هستی ، در پایان ، از حرکت . حرکتی که علاج دل ما است . حرکتی که ، امروزه ، سازمان ها مردم نهاد ش می خوانند ( NGO) . سازمان های مردم نهاد ، درگسترش خود ، خرد جمعی می آفرینند . جامعه پذیری رشد می یابد ، همدلی خلق می شود ، عداوت ها را به رقابت های سالم بدل می سازد ، جامعه مدنی می شود. همبستگی می بالد . آگاهی سبز می شود : یداله مع الجماعه

جمعه اول خرداد 1394

گزارش شانزدهم 

نویسنده : معصومه رحیمی

بنام یگانه ی هستی بخش بعداز یکسال دوباره زمزمه ی دومین همایش خانوادگی انجمن دانش آموختگان ارسنجان به گوش رسید،همایشی که باعث جمع شدن دوستان وفامیلهای زیادی بود،وخاطرات شیرین سال گذشته را در ذهنمان تداعی می کرد،خاطراتی که لبخند شیرینی را بر روی لبانمان می نشاند,اطلاع رسانی ها شروع شد وجلسه های برنامه ریزی هماهنگی ونهایتا اجرا برنامه ها.دوستان بزرگواری که علاوه بر مشغله ی کاری زحمت برنامه ریزی را هم متقبل شده بودند.نهایتا روز همایش با تمامی زحمات برای دوستان فرا رسید؛روزی پر از,شادی وذوق،ذوق دیدن بزرگوارانی که هنوز ما را به یاد داشتند وبارویی گشاده حال و احوالمان را می پرسیدند و با گفتن"مشتاق دیدار"شادیمان را بیشتر می کردند.چهره های جدیدی که از برپایی همچین جلسه ای اظهار شادمانی و خرسندی می کردند.آخر جلسه هنگام خداحافظی,لبخند وتشکر عزیزان و دوستان به ما فهماند که الحمدلله همه چیز در حد توانمان خوب برگزار شده ،اما امسال ما ازهمکاری و همیاری دوستان در امر پشتیبانی برای تهیه تدارکات بی بهره بودیم که اگر دوستان دیگر نیز گوشه ای از این مسولیت را عهده دار میشدند سنگینی وفشار کمتری به آقای رحیمی وارد میشد.در نهایت امیدوارم تعداد جلسات خانوادگی همایش بیشتر و همکاری و مساعدت دوستان افزونتر شود.خدا را شاکرم که فرصتی دوباره برای بودن در کنار فرهیختگان شهرم را به من ارزانی داشت,دوستان همگی پاینده و سلامت باشید نیرویتان مضاعف و مهربانیتان مستدام ۹۴/۲/۳۱ 

گزارش پانزدهم

نویسنده : غلامحسین اسکندری

به نام خدا
با سلام به همه دوستان.در ابتدا جا دارد که از همه برگزارکنندگان دومین گردهمایی خانوادهای ارسنجانیهای مقیم شیراز عضو انجمن دانش آموختگان شهرستان ارسنجان ،که در شهر شیراز برگزار شد تقدیر وتشکر به عمل آید بویژه جناب آقایان. مهندس نصیری،دکتر ناظم السادات،محمد جواد رحیمی،دکتر سید هادی حسینی و دکتر سید محمود حسینی و...
دومین مطلب اینکه،مکان همایش با توجه به در دسترس بودن مکان همایش به تمامی نقاط شهر جای نسبتا مناسب،ولی با توجه به کثرت خانواده ها در این گردهمایی که به یاری خداوند هر ساله در حال افزایش می باشد و همچنین با توجه به جذابیت وزیبایی مکان همایش وهمچنین گنجایش محل همایش وهمچنین ورودی های محل همایش که باید از جذابیت خاصی برخوردار باشد ،باید محل بسیار مناسبتری در آینده برای اینچنین گرد همایی انتخاب شود.
سومین مطلب،انتخاب زمان گردهمایی می باشدکه در صورت امکان با راهکارهایی که وجود دارد تقاضا می گردد،زمان برگزاری همایش با نظر سنجی از کلیه اعضا در سایت،وبا در نظر گرفتن کلیه جهات تا جایی که ممکن است بهترین زمان انتخاب گردد.
چهارمین مطلب،در صورت امکان از کار آفرینان برتر کشوری وچهرهای برتر علمی وهمچنین هنرمندان برتر کشوری اهم از بازیگران وخوانندگان ونوازندگان دعوت به عمل آید تا افراد ذکر شده بتوانند با حضور خود باعث شادی و نشاط خانوادها وهمچنین کسب تجربه وموجب تشویق دانش آموختگان در جهت رسیدن به اهداف علمی وکار آفرینی وهنری باشد.
پنجمین مطلب،نقاط قوت این همایش همدلی مثال زدنی اعضای شرکت کننده بویژه پیشکسوتان شهر وهمچنین نصایح دلسوزانه این موسپیدان که تقاضا میگردد هیات موسس انجمن حتما سفارشات آنها را در اولویت کاری قرار دهد.از جمله صحبت جناب حسینی که فرمودند«قانون را بشناسیم وقانون را پاس بداریم.آزادی را بشناسیم وآزادی را پاس بداریم.آب را بشناسیم وآب را پاس بداریم»که حقیقتا هر چند از لحاظ جمله ای کوتاه ولی از لحاظ مفهومی بسیار ارزنده بود.وبا توجه به صحبت ایشان پیشنهاد میگردد همچون سال قبل همایشی با عنوان میریت بحران آب در یکی از مکانهای عمومی در شهرستان ارسنجان برگزار شود وهمچنین از نخبگان وصاحبنظران کشوری در این همایش دعوت گردد تا راهکارهای جامع تری برای مدیریت بحران آب ارئه شود تا تک تک خانوادهای ارسنجانی بتوانند بصورت عملی واجرایی در زندگی روزمره خود بکار گیرند.
وهمچنین مطالب ذکر شده توسط آقایان حاج احمد نصیری،یداله رضایی،سرهنگ سعیدی،حاج حبیب اسکندی،حمزه خان ابراهیمی و...جا دارد تا بدور از هر گونه قوم گرایی وقبیله ای وسیاسی ومحلی، مسائل ذکر شده بررسی گردد تا با همفکری بهتر بتوان سطح فرهنگ وآگاهی مردم را به سطح مطلوب رساند.

 

گزارش چهاردهم

نویسنده : مصطفی رحیمی 

به نام خالق دیدار ها
ساعت هشت ونیم صبح بود که به کوچه باشگاه پیام رسیدیم و با دیدن صحنه ی ازدحام ماشین ها جلوی درب باشگاه با خبر از کثرت شرکت کننگان در همایش امسال شدم.
امسال وظیفه بخش تصویری مراسم را بر عهده داشتم . تا ساعت ده صبح منتظر رسیدن ویدیو پروژکتور به سالن بودم که با رسیدن ویدیو پروژکتور ها ؛ به همراه مهندس وحید فروردین به نصب و تنطیم مکان ویدیو پروژکتور ها مشغول شدیم. همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه اولین ویدیو پروژکتور را روشن کردم و با دیدن کیفیت بسیار بد تصویر ویدیو پروژکتور از همان جا بود که فاتحه ی نمایش کلیپ ها را خواندم. ساعت ده و نیم مراسم با پخش قرآن و سرود ملی شروع شد و نوبت به پخش اولین کلیپ تحت عنوان انارستان رسید ؛ با نمایش آن و مشاهده ی کیفیت بد تصویر دستور از بالا (مهندس نصیری ) آمد که بخش تصویری مراسم تعطیل شود. بگذریم ؛ حضور این همه ارسنجانی در کنار هم برای من حس قریبی داشت ؛ دل من حرارت بالایی را به خود گرفته بود و دیدار چهره های آشنا لذت خاصی را برایم به ارمغان آورده بود . خوب انجام شدن چنین مراسم هایی به تیم اجرا کننده اش بستگی دارد و انصافا تیم اجرایی مراسم بسیار عالی عمل کردند. دست تک تک دست اندرکاران مراسم به خصوص مهندس محمد جواد رحیمی ؛ دکتر محمد جعفر ناظم السادات ؛ دکترمحمد هادی حسینی ؛ مهندس محسن نصیری و دیگر عزیزان را می بوسم و برایشان آرزوی بهروزی دارم.
باقی بقایتان باد

 

گزارش سیزدهم

نویسنده : سید محمد جعفر ناظم السادات

چرا با ضریب هوشی بالا پیشرفت کم است؟

 

تا آنجا که می‏دانم، برپایه بسیاری از شواهد و نظر سنجی ها ضریب هوشی و ابتکار شخصی ایرانیان بیش از میانگین جهانی است. در میان مردم ایران نیز مردم برخی از شهرستان ها خوب درخشیده اند و در سنجش با جمعیت خود توانایی های ویژه ای را از خود بروز داده اند. درخشش خوب مردم برخی از شهرها عواملل گوناگونی دارد که بالا بودن ضریب هوشی و مدیریت های بهینه از جمله نمایه های کارساز است.
گرچه نمی توانم آمار و ارقامی ارایه نمایم ولی آزموده های زندگیم نشانگر آن است که مردم ارسنجان از دیر باز در سنجش با جمعیت خود بیش از میانگین خدمات ارزنده ای به جامعه علمی و دیگر بخشهای اقتصادی و مدیریتی کشور ارایه نموده اند. برای نمونه در ارسنجان نظام های ارباب و رعیتی و بخش های فقیر نشین یا غنی نشین شهر نداشته ایم. کاریز های ارسنجان همگی بر پایه همکاری جمعی راه افتادند و باغ و زمین های زراعی نیز بر پایه خرده مالکی و تعاونی پایه گذاری شده است. منزل کلانتران در میان خانه های مردم جا گرفته و در همه گوشه های شهر سطح اقتصاد و زندگی کم وبیش یکسان است.
با همه توانایی ها، در چند سده گذشسته چگونگی زندگی ایرانیان و ارسنجانی ها چندان خشنود کننده نیست. فقر و ناداری و عقب افتادگی صنعتی و تولیدی بر بسیاری از بخشها ی جامعه ایرانی سایه افکنده است ایرانیان کمتر توانسته اند از هوش برتر خود به گونه ای فراگیر بهره مند شوند. بیشتر کسانی که توانسته اند هوش برتر خود را در عرصه علمی و با تجارت و بازرگانی به نمایش بگذارند، کشور را به درود گفته اند و در یک کشور خارجی سکنی گزیده اند. امروز سرمایه بسیار بزرگی از ایرانیان در علم، هنر، نوآوری، تجارت و بازرگانی در گوشه گوشه دنیا پراکنده است. بسیاری از توانایی های در درون و برون کشور بدون برنامه هماهنگی پخش شده اند.
اگر بخواهیم عقب افتادگی ها و پس رفت را آسیب شناسی کنیم، مدیریت سست بنیان و نداشتن سازماندهی را می توان از عوامل ریشه ای عقب ماندگی دانست. بنابراین رو در روی توانایی و بهره هوشی بالا، نداشتن سازماندهی، ناتوانی و شکست ایرانیان را در پی داشته است. هر هوشمندی به تنهایی در گوشه ای از ایران یا جهان به کار خود سرگرم است و پیوندی میان هوشمندان یا بازرگانان نیست. در ایران و دیگر کشورهای جهان سوم حزب هایی که برای چند دهه زندگی کرده و سکان کشتی کشور را بر پایه برنامه های خود پیش برده باشند دیده نمی شود. بسیاری از پیوندها کوچک و گذرا هستند. حزب های نیرومندی در کشور پا نگرفته است و رقابت ها به صورت گروهی و باندی و برای یک دوره کوچک زمانی است. گروه ها و باندها در بسیاری از زمانها یا نمی توانند منافع ملی را تشخیص دهند یا منافع ملی را در پای منافع شخصی و باندی قربانی می کنند.
ایرانیان برون مرزی نیز دارای سازماندهی بنیادینی نیستند. گرچه ایرانیان در آمریکا و اروپا جمعیت بزرگی را تشکیل می دهند ولی سازماندهی آنها بسیار سست و شکننده است. بیشتر انها به تنهایی و با پشتیبانی هوش و استعداد خود زندگی را می گذرانند و از اینکه نمی توانند نقش مهمی در کشور میزبان داشته باشند یا به گونه ای بسنده به کشور خود کمک شایسته ای کنند دل نگرانند. در ایران نیز شمار فراوانی از روزنامه ها و خبر گزاری ها و صدا و سیما نگرش مثبتی به این گروه از مردم کشور ندارند. برخی از این رسانه ها حتی با بدترین گویش ها از آنها یاد میکنند. بنابراین نداشتن همبستگی و کوچک کردن یکدیگر همه ایرانیان با هوش را در رساندن کشور به ستیغ پیشرفت ناتوان ساخته است.


بزرگترین دشواری مردم ارسنجان
مردم ارسنجان نیز مانند دیگر مردم کشور هرگز نتوانسته اند از هوش و توانایی های خدادادی خود چندان بهره مند گردند. نبود سازماندهی و یکپارچگی انرژیهای مردم را به هدر داده است. در گذشته ای نه چندان دور، در گیری های میان فامیل ها و حتی درون فامیلی که گاهی فیزیکی هم می شد، زندگی بسیاری را بر باد داد. در پی این در گیری ها فقر و ناداری بر شهر چیره گشت و بسیاری ناچار زادگاه خود را بدرود گفتند. نبود سازماندهی نگذاشته است مردم بتوانند از توانایی نخبگان خود بهره مند شوند.برخی کج اندیشی ها و ندانم کاری ها نگذاشته است تا مردم ارزش و قدر یکدیگر را به درستی بدانند. ناسازگاری برخی افراد با مدیران بومی، دل بسیاری از اینگونه مدیران شایسته را شکسته است. آگاه نبودن از ارزش یکدیگر کار مدیریت در ارسنجان را به سود سیاست بازان تغییر داده است.
بنابراین داشتن سازماندهی و افزایش مهر و محبت و شادی میان مردم یکی از روش های کارساز برای پیشرفت است. هر چه سازماندهی و همکاری ها بیشتر باشد و پایه این سازماندهی یکرنگی و درستکاری باشد، زودتر می توان همای کامیابی را در آغوش گرفت. داشتن دیدگاه های گوناگون امری طبیعی و خواست خداست. اگر افریدگار جهان می خواست همه را با یک اندیشه و دیدگاه می افرید. آفریدگار هستی بخش مغز و ژن انسانها رابا یکدیگر متفاوت ساخته است تا زندگی بر مدار درستی بچرخد. با پذیرش این نا همسانی میان انسانها، موضوعات فراوانی است که مردم ارسنجان می توانند برای آن به دور هم گرد آیند.


به دنبال چه هستیم؟
انجمن دانش آموختگان ارسنجان افزایش دوستی ها و صله رحم را نخستین سود اینگونه گردهمایی ها می‏داند. در شهرهای بزرگ که هرکس از بامداد تا شام در حال دویدن است. فراهم آمدن شرایطی که مردم بتوانند چند ساعتی از دیدن هم آرام یابند بسیار پر ارزش است. دیدار آغاز راه همکاری ها می‏باشد. هنگامی که افراد یکدیگر را دیدند و از توانایی های یکدیگر آگاه شدند گام نخست در گذرگاه پیشرفت و توسعه و همکاری را برداشته اند. آباد شدن یک شهر که بخشی از استان و کشور می باشد نیازمند همکاری و همدلی همگان است.
اگر بخواهیم برای آب برنامه ریزی کنیم، اگر دلت برای جنگل و نابودی آن بسوزد، اگر هوای آن داشته باشی تا دریاچه نخبگان را پر آب ببینی، اگر بخواهی که ارسنجان تولید کننده برق گازی شود و اگر بخواهی سرمایه های بیشتری را برای آبادانی شهرستان جذب کنی نیازمند گفتگوی فراوان و سازماندهی و همکاری هستی. باید ناسازگاری ها را کاهش داد، دست دوستی به سوی هم دراز کرد، هیچکس بی عیب نیست. انتظار بی عیب بودن دیگران را باید به کنار گذاشت.اگر از کسی کمبودی یا خطایی دیدی نباید از او نومید گردی. باید بدانی که او هم انسان است با توانایی های محدود و اندک. حتی هوشمندانه ترین انسان ها نیز در برخورد با مسایل اجتماعی کم می آورند.
در راستای افزایش دوستی ها و نیز آگاهی بیشتر دوستان از کارهای گذشته و نیز برنامه ریزی بهتر برای آینده دومین گرد همایی ارسنجانی ها در شیراز از سوی انجمن دانش آموختگان ارسنجان برنامه ریزی شد. گرد همایی ها کمک می کند تا انسان احساس تنهایی را فراموش کند و بداند که در زندگی از پشتیبانی بسیاری برخوردار است. نمی دانستیم که استقبال مردم چقدر خواهد بود ولی به یاری خداوند دلگرم بودیم. همکاری جناب آقای مهندس نصیری و شرکت آگاه در شیراز واقعا کارساز بود گویا همه اعضای موسسه آگاه جز برگزاری این گرد همایی کار دیگری ندارند. با آگاهی رسانی و پیامک ها و تلفن ها خانواده ها از برگزاری این گرد همایی اگاهی یافتند. نخستین ثبت نام از سوی آقای مصطفی ابراهیمی (فرزند حبیب) کارشناس بازنشسته مخابرات و عضو محترم شرکت دایتی در روز اول به انجام رسید. دومین ثبت نام را نگارنده و سومین را آقای جواد رحیمی مدیر دفتر موسسه آگاه در شیراز انجام دادند. یعنی جناب آقای ابراهیمی از پیشنهاد کنندگان هم جلو افتادند که برایشان آرزوی شادکامی را داریم.
افراد فراوانی صادقانه زحمت کشیدند تا این گردهمایی به خوبی برگزار گردید. از آنجا که بیم آن میرود که نتوانم به شایستگی از همه این عزیزان یاد کنم، خوشبختی روزافزون خودشان و خانواده گرامی آنها را از درگاه خداوند بزرگ آرزو می کنم.


روند نام نویسی و کمبودها
در روز های نخست، ثبت نام به کندی انجام شد ولی با نزدیک شدن به روز گرد همایی این کار سرعت گرفت. برنامه بر این بود که سالن جهاد دانشگاهی در خیابان ساحلی را اجاره کنیم. به علت مسافرت ریاست جمهوری به فارس استفاده از این سالن امکان پذیر نگردید.اجاره باغ های بالای شهر نیز که دسترسی به آنها برای برخی مشکل بود توصیه نگردید. نیاز به سیستم صوتی و برق و نیز بودن سالن سخنرانی نیز از دیگر محدودیت ها بود. به هر روی با همکاری برادر گرانمایه و ارزشمند جناب آقای سید محمد هادی حسینی سالن باشگاه مخابرات با کمترین هزینه و بیشترین خدمات ممکن در حد اعتبارات ریالی، اجاره شد. این سالن ورودی نمی خواست و هزینه غذا نیز چندان وابسته به شمار میهمانان نبود. بنابراین اگر تنها یکصد نفر هم بودیم باز با مشکلی از نظر قیمت غذا و هزینه سالن برخورد نمی کردیم. در واقع محبت های آقای حسینی موجب شد تا بتوانیم با کمترین ریسک مالی سالن باشگاه مخابرات را برای برگزاری مراسم پیش بینی کنیم.
دوست داشتیم که از افراد موفق در زمینه های علمی و کارآفرینی دعوت می کردیم تا از آزموده های آنان بهره مند گردیم. درنگ در ثبت نام و نبودن یک سالن جداگانه برای سخنرانی از عوامل بازدارنده در این امر بود. فکر کردیم در سالنی که همه پس از مدتها یکدیگر را می بینند و با هم گفتگو می کنند ممکن است سخنران را ناراحت کند. به جز سخنرانی روانشناختی جناب آقای خادم الحسینی، نبودن سخنران برجسته هم بار علمی را کاهش داد. افزون براین، آماده نشدن دستگاه ویدیو پروژکتور اجازه نداد تا چند کلیپ آموزشی پخش شود که این هم یک کمبود برای این نشست بود..
دیگر کمبود بزرگ این سالن ، نبودن سیستم صوتی و گنجایش کم آن برای چنین مراسمی بود. چنانچه نامنویسی ها زودتر انجام شود می توان برای سالهای آینده سالن های بزرگتری را برای این منظور پیش بینی کرد. ثبت نام زود هنگام نقش بزرگی در بهبود کیفی مراسم دارد که خواهشمند است همه دوستان مورد توجه قرار دهند. با شماری از دوستان چند نشست هر یک به فاصله یک هفته از هم در محل موسسه آگاه جهت برنامه ریزی کارها برگزار شد. شمار فراوانی دعوت شدند و شمار کمتری توانستند در نشست ها حضور یابند. با همدلی و همراهی برنامه ریزی ها به خوبی انجام شد تا بتوان افزون بر گرد همایی نمایشگاهی از کار کرد های هنری همشهریان هم برگزار کرد. خانم نجمه موسوی دبیر محترم دبیرستانهای شیراز گوهری بودند که در این جلسات توانایی خود را برای برگزاری نمایشگاه نشان دادند. با همت ایشان وآقایان سعید خادمی و سید محی الدین حسینی کارهای نمایشگاه، گروه سرود و تیم موسیقی سروسامان گرفت و توانستیم گوشه ای از هنر های خطاطی، نقاشی و صنایع دستی هنرمندان شهرمان را به نمایش بگذاریم. به یاری خدا این کار در گردهمایی های بعدی پیگیری خواهد شد.


برخی از دستاوردها
گرچه ارزیابی آماری دیدگاه ها به زودی در دسترس همگان قرار خواهد گرفت، ولی بیشتر شرکت کنندگان از برگزاری این گردهمایی دوستانه خوشحال به چشم می آمدند. همه از اینکه توانسته بودند پس از مدتها دوستی و بستگانی را ببینند شادمان بودند. برای نگارنده دیدن چهره های شاد بسیار روح افزا بود. استقبال همشهریان از گرد همایی ها بسیار بهتر از پیش بینی ها بود و شمار شرکت کنندگان نسبت به سال پیش افزایش بالای چهل درصد را نشان می دهد. باید برنامه ریزی کرد تا در سالهای آینده شماری بیشتری از دوستان بتوانند از دیدار یکدیگر لذت ببرند. گردهمایی فرصتی بود تا شماری از افراد ازنوجوانان و جوانان هنر خود را به نمایش بگذارند. تیم سرود موسسه سخنوری ارسنجان خوش درخشید. اجرای موسیقی زنده از سوی نوجوانان گروه به سرپرستی جناب آقای خادم الحسینی برای همگان لذت بخش بود. سخنرانی جناب آقای خادمی در زمینه تفاوت های روانشناختی زن و مرد هم گیرایی ویژه ای داشت. در هنگام پخش جوایز توانستیم از برخی پیشکسوتان و خدمتگذاران به جامعه و ارسنجان هر چند برای فرصت بسیار اندکی دعوت کنیم که به روی سن آیند تا جوانان آنها را بشناسند و فدردان خدمات ارزنده آنها باشند. البته بودند کسانی که باید به روی سن دعوت می‏شدند ولی به علت نبودن یک برنامه ریزی پیشین این کار انجام نشد که انشاالله در آینده جبران خواهد گردید. گرفتن عکس در سالن، نمایشگاه و بیرون آن کمک کرد تا دوستان خاطره گردهمایی را برای سالیان درازی فراموش نکنند. روشن است روزی که خردسالان امروزی جوانان برومند گردند این عکس ها برایشان بسیار خاطره انگیز خواهد بود.


انتقادها
همانگونه که گفته شد برخی از شرکت کنندگان انتظار داشتند که بار علمی و نیز انتقال تجربیات موفق بیش از این باشد. از دیگاه آنان سرودها بیش از اندازه و کمی ملال آور بود. دیگر خرده گیری دوستان مربوط به چگونگی پذیرایی بود. شماری از دوستان که دیر به سالن آمدند، به وسیله میوه پذیرایی نگردیدند. اندازه سالن گنجایش این جمعیت را نداشت و شرکت کنندگان دوست نداشتند که با رفتن به سالن دوم، جمع دوستانه در سالن را از دست بدهند. پخش غذا در سالن دوم هم تا اندازه ای نا هماهنگ بود. دستگاه های صوتی عالی نبود. بسیاری از این کمبودها ناشی از دیر کرد در ثبت نام می باشد که امیدواریم در سالهای آتی ثبت نام زود هنگام تر شود.

 

گزارش دوازدهم

نویسنده : رضا رحیمی

به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه برنگذرد
دومین گردهمایی ارسنجانی ها در شیراز؛ به همت انجمن دانش آموختگان ارسنجان، در آستانه عید بزرگ مبعث و روز جهانی خانواده برگزار گردید.
حضور شگفت انگیز ارسنجانی ها در این مراسم خود میزبان مثال زدنی است:
بزرگان و سالمندانی که با سختی و مشقت بسیار خود را به این گردهمایی رسانده بودند.
همشهریان عزیزی که قبول زحمت کرده و از منطقه ارسنجان، دیگر نقاط استان فارس و کشور در گردهمایی حضور داشتند.
والدین محترمی که دلبندان هنرمند خود را برای اجرای برنامه های همایش از ساعات اولیه صبح به محل برگزاری مراسم آورده بودند.
هنرمندان بزرگواری که آثار ارزشمند هنری خود را برای بازدید همگان به گردهمایی آورده بودند.
عزیزانی که خود را از تهران برای برگزاری این گردهمایی به شیراز رسانده بودند.
خواهران عزیز و مکرمه ای که در برگزاری این مراسم انرژی و وقت بسیار گذاشتند.
برادران عزیز و گرانقدری که با تلاش صادقانه به اجرای هرچه بهتر مراسم کمک می کردند.
مدیران و پیشکسوتان گرامی که برای هر چه بهتر برگزار شدن مراسم در جلسات متعددی وقت گذاشتند و راهکارهای مورد نیاز را به جوانان ارایه نمودند.
این ها همه برای وطن سپاسی بود و بس.

۳۰ اردیبهشت ۹۴

گزارش یازدهم

نویسنده: محسن ابراهیمی 

درود بر بزرگواران انجمن
از روزی که شنیدم ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ دوباره قرار است ، کلی از ارسنجانیها دور هم جمع شویم ، موبایلم به کار افتاد تا از طریق پیامک و واتساپ تمام دوستان را خبردار کنم ...........
با اجازه مدیران همایش ، عزم را جزم کردم تا یک گروه کوچکی هم که شده تشکیل و اجرای یک موسیقی سنتی را داشته باشیم .از برادران جوکار کمک گرفتم و تمرین را بصورت فشرده شروع کردیم ..........
بالاخره روز دیدار بعد از یکسال فرا رسید . طبق معمول پارسال با خوشرویی دوست عزیزم محسن نصیری وارد سالن مخابرات و با راهنمایی ایشان سیستم صوتی را تنظیم و آماده اجرا شدیم............
بعد از تعدادی از برنامه ها حدودای ساعت یازده و پانزده دقیقه با ندای مجری ، به روی سن رفتیم و اجرای خود را انجام دادیم . البته سر و صدای همشهریان خالی از لطف نبود . ولی ازاین خرسند بودم که بین همشهریان عزیزم اجرای یک موسیقی سنتی ایرانی را داشتم .
امیدوارم که توانسته باشم برنامه ای را در شأن همشهریان هنردوست و هنر پرور خودم ارائه دهم و در برنامه های بعد با دستی پر ، گوشه ای از زحمتهای افراد انجمن را جبران کنم .


با تشکر 

گزارش دهم

نویسنده : مظفر معظم

با سلام وعرض خسته نباشید خدمت همه عزیزانی که در برگزاری دومین گردهمایی بزرگ همشهریان در شیرازتلاش نموده ومتحمل زحمت شدند .

قریب یکماه قبل با تشکیل جلسه ای در دفتر موسسه آگاه در شیراز موضوع برگزاری دومین گردهمایی همشهریان مطرح شد در اولین جلسه که از ساعت ۹ شب تشکیل وتا پاسی ازشب ادامه یافت برگزاری گردهمایی ،کلیات وتاریخ آن تعیین گردید ومقررشد در روزجمعه که قرین به مبعث رسول مکرم اسلام(ص)وروز جهانی خانواده است مراسم برگزارشود .از آنجایی که در گردهمایی اول مبلغ اخذ شده از عزیزان همشهری کفاف هزینه ها را نداد و جناب آقای نصیری وبرخی از دوستان کمبود هزینه را تامین نموده بودند بنا پیشنهاد اینجانب مبلغ سرانه هزینه ۲۵ هزار تومان تعیین وتصویب گردیدکه امیدوارم این بار کسری زیادی نداشته باشیم (البته این در حالی است که هزینه جوایز و...که در اختیار همشهریان قرار گرفت توسط آقای نصیری تامین گردید که هم اینجا از ایشان تشکر وقدر دانی می نمایم ).

متعاقب این جلسه وارسال پیامک اول جلسات متعدد دیگری که عرض کردم از ۹ شب به بعد برگزار می شد تشکیل وعزیزان بسیاری ازتمام فامیل ارسنجان وبرخی عزیزان روستاهای ارسنجان در این جلسات شرف حضور داشتند که بدلیل امکان از قلم افتادن نام برخی از این عزیزان وجود دارد از ذکر اسامی آنان خودداری می کنم واز همه آنان که با علاقه واحساس مسئولیت در این جلسات حضور داشتند تشکر وقدردانی میکنم .

متاسفانه عزیزان همشهری با کندی زائدالوصفی اقدام به ثبت نام می نمودند بطوریکه تا تقریبا چهار روز مانده به برپایی گردهمایی حدود ۱۴۰ نفر بیشتر ثبت نام نکرده بودند، که این خود اولین مشکل می توانست اثرات سوء وسیعی را در پی داشته باشد(ظرف دوروز تعدادثبت نام کنندگان به چهارصدنفر ودرروز گردهمایی نزدیک به ۵۵۰ نفر در گردهمایی حضور یافتند خود تصدیق می فرمایید افزایش غیر منتظره چه مسائلی می تواند درپی داشته باشدکه البته با تلاش ودرایت دوستان مشکلات به حداقل رسید) . قابل ذکر است که در همان جلسه اول سه سالن در سه محل جهت برگزاری گردهمایی انتخاب شد که متاسفانه محل انتخاب شده اول که دارای سالن های بزرگ ومتعدد بود ومی توانست جوابگوی جمعیتی به مراتب بیشتر را جوابگو باشد واز نظر نور ،صداوسیستمهای خنک کننده مشکلی نداشت به دلیل سفر هیئت محترم دولت چند روز قبل از گردهمایی وپی گیریهای بعدی مترتب بر آن سفر اشغال بود واجبارا علیرغم اطلاع از کمبودهایی که ممکن است در سالن دوم پیش آید سالن دوم انتخاب شد هر سالن دیگری که دوستان مراجعه می کردند حداقل بغیر از پول غذا ۴ میلیون تومان حق ورودی تقاضا می کردند که شما خود بهتراز اینجانب می دانید امکان تامین آن با توجه به مبلغ تعیین شده به هیچ وجه وجود نداشت وحتی این سالن با توجه به ارتباط وآشنایی جناب آقای سید محمد هادی حسینی (که درود برایشان باد )با مسئولین سالن داشتند ورودیه را اخذ نکرد بگذریم .

اگرچه دوستان زیادی در برگزاری این گردهمایی نقش داشتند وزحمت کشیدند که دست همه آنان درد نکند وخسته نباشند جا دارد از زحمات بی حد واندازه جناب آقای محمد جوادرحیمی ،جناب آقای سید محمد هادی حسینی ،سرکار خانم نجمه موسوی ،جناب آقای نصیری وسایر عزیزان که از ذکر نام آنان در اینجا به دلیل کثرت وامکان فراموشی نام برخی از آنان ،خودداری می کنم صمیمانه تشکر وقدردانی می کنم اجر همه آنان با خداوندمنان .

اهداف مختلف ومتعددی در بر گزاری این همایش مد نظر بود که بطور مختصر برخی از آنهارا ذکر می کنم پس از صله رحم وآشنایی بیشتر خانواده ها وفرزندان باهم وضرورت سازماندهی استعدادهاوتوانمندیها،خلاقیتهاونوآوری و... همشریان در جهت توسعه ،پیشرفت وکارآفرینی درشهرستان ارسنجان.ودوستان سعی نمودند با ایجاد نمایشگاهی بخشی از توانمندیهارا به نمایش بگذارند و من غیر مستقیم بیان کنند که می توان با ایده گرفتن از این نمایشگاه مشاغلی در ارسنجان از جمله صنایع دستی که در قدیم نیز برخی از آن ارسنجان رونق داشته راه اندازی وضمن پر کردن قسمتی از اوقات فراغت افراد درآمدی نیز ایجاد نمود.به دلیل طولانی شدن مطلب باعرض معذرت ازپرداختن به سایر اهداف خوداری می کنم .

متعاقب پایان گردهمایی با حضور تعدادی از هم شهریان که حضور داشتند جلسه ای تشکیل ومواردی مصوب گردید که قطعا دوستان مصوبات را به اطلاع عزیزان خواهند رساند که به اختصار می توان مهمترین آن تصمیمات را بشرح ذیل بیان نمود .مقرر گردید به منظورسازماندهی و اجرایی شدن برخی از پیشنهادات گروههای تخصصی از همشهریان تشکیل وایده ها و پیشنهادات تخصصی حسب مورد در گروه های مربوطه مورد بحث وبررسی وتکمیل وتصویب قرارگرفته وبه اجرا درآید. مقررگردید دو گرد همایی در ارسنجان یکی با موضوع کار آفرینی ودیگری با موضوع آب ،کشاورزی ومنابع طبیعی بعد از ماه مبارک رمضان برگزار گردد و... ، همانطور که از عکس نماد ارسنجان وهمچنین نماد شهرداری ارسنجان برمی آید مردم ارسنجان مردان روز سخت وشرایط سخت هستند وهمچون کوه استوار.

موفق موید باشید

 

گزارش نهم

نویسنده : علی روستایی

سلام به همشهریان
وخسته نباشید خدمت تمامی زحمت کشان انجمن دانش آموختگان ارسنجان در همایش


ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد ، دل رمیده ما را انیس و مونس شد.
دومین گردهمایی ارسنجانیهای مقیم شیراز مصادف با میلاد پیامبر اکرم (ص) خیلی باشکوه بود. این همایش با حضور افرادی از طیف های مختلف فکری و فرهنگی،اجتماعی،هنری و اقتصادی و…برگزار شد­ و روزی به یادماندنی را در کنار هم رقم زدیم . دوست وهمکارم آقای محمد جواد رحیمی در چند هفته مانده به همایش از برگزاری چنین همایشی با بنده صحبت کردند واز بنده جهت همکاری در این کار گروهی دعوت کردند و بنده از جلسه سوم شرکت کردم. جهت برگزاری با شکوه مراسم،  نیاز به همکاری وپشتکار فراوان بود. پیگیریها وجلسات در دفتر آگاه در شیراز برگزار شد. اطلاع رسانی به همشهریان از روشهای مختلف شروع شد وهفته های آخرکه با حجم کاری زیاد برای هماهنگیها مواجه شدیم تمامی دوستان به یاری آمدند ومراسم هرچه باشکوهتر برگزار شد. باید تشکر کرد ازآقایان سید محمد هادی حسینی ومحمد جواد رحیمی بخاطر تلاشهای بی دریغشان وتمامی دوستانی که نامشان آورده نشد ولی در همایش فعالیتی داشتند .

هدف همایش آشنایی بیشتر عزیزان با همشهریهای خود در شیراز بود که جوی صمیمی ودوستانه به خود گرفته بود والبته مشکلاتی هم بود مثل نامناسب بودن محل برگزاری که از کیفیت برنامه های دوستان کم کرده بود ، ولی باید در نظر گرفت رضایت همشهریان برای ما مهم بود که اکثریت با رضایت از همایش خداحافظی کردند درپایان این را هم خدمت دوستان بگوییم این همایش تمام و پایان راه نبود و اگر کسی دعوت شده تشریف نیاورده و یا دعوت نشده دیگر دراین همایشها جایگاهی نداره و نمی تواند فعالیتی کنند­ ، اینطور نیست بلکه این همایش آغاز راه است وکسانی که به سرزمین مادریشان عرقی دارند و خواهان فعالیت در هر زمینه ای در این همایش ها هستند میتوانند در همایشهای بعدی حضور یابند.

و در پایان باید سپاس گفت به جناب آقای مهندس محسن نصیری برای برگزاری چنین برنامه های که برای شهرارسنجان تدارک می بینند.

۹۴/۰۲/۲۹

گزارش هشتم (گزارش نمایشگاه)

نویسنده :  سیده نجمه موسوی

به نام خدا
هنر زیباست و هنرمند خالق زیبایی است .

پوستر اهدایی استاد محمد نعمتی به دومین همایش انجمن دانش آموختگان ارسنجان


نمایشگاه جانبی دومین گردهمایی خانواده های ارسنجانی درشیراز به پیشنهاد و همکاری انجمن دانش آموختگان ارسنجان با مدیریت و هماهنگی سرکار خانم سیّده نچمه موسوی و تلاش های پی گیرآقای محمّد جواد رحیمی روز جمعه مورخ (25/2/1394) در آستانه ی عید پر افتخار مبعث در سالن پیام مخابرات شیراز برگزار گردید و در پایان همایش با اهدا لوح تقدیر و جایزه از طرف انجمن دانش آموختگان از هنرمندان تقدیر به عمل آمد .
اهداف برگزاری این نمایشگاه عبارتند از:
الف) معرفی و تشویق هنرمندان
ب ) ترغیب و برانگیختن ذوق افراد مستعد
پ ) بهره گیری از توان مندی های افراد در زمینه های مختلف، به نفع دیگران، همان طور که برپایی این نمایشگاه جز با مساعدت همگانی بزرگواران امکان پذیر نبود.
ج ) ارائه ی مفهوم جدیدی از اصطلاح "دانش آموختگان" . وجود نمایشگاه در کنار همایش آشکار کننده ی این امر مهم بود که هر فرد با جنسیت ، سن و میزان تحصیلات متفاوت قدرت کسب و ابراز قابلیت های خاص خود را دارد .
چ ) گریز از مدرک گرایی و تک بعدی بودن و ...
ارسنجان همیشه دارای افراد در خور ثبت در تاریخ بوده و می باشد بنابراین درگزینش هنرمندان معیارهای زیر مدّ نظر قرارگرفت:
الف) حرفه ای بودن اثردر رده های سنی مختلف ، تمامی هنرمندان دارای گواهینامه از آموزشگاه های معتبر و دارای مجوّز از نهادهای رسمی کشور از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده اند یا هنرجو می باشند .
ب ) انتساب هنرمند به ارسنجان از ناحیه پدر، مادریا همسر
پ ) شاخص بودن هنرمند در زمینه های علمی، هنری و... در گروه سنی خاص خود .
این نمایشگاه در شش بخش : خوش نویسی، نقّاشی، عکس، کتاب، نشریات و صنایع دستی برپا گردید. قبل از هر چیز از همکاری خانم ها معصومه رحیمی ، مرضیه نوروزی ، دکتر زهرا ناظم السّادات ، آقای رضا رحیمی و تمامی هنرمندان حاضر در همایش که در زمینه های مختلف یاری گر ما بوده اند ، سپاسگزاریم . اسامی هنرمندان با تفکیک رشته ها درروز برگزاری همایش در بسته های فرهنگی در اختیار حضار قرار داده شد، چون برخی از هنرمندان آثار خود را درهمان روز تحویل دادند بنابراین اسامی با اصلاحات ، مجدداً جهت اطلاع عموم به شرح زیر اعلام می گردد:
الف) هنرمندان شرکت کننده دررشته ی خوش نویسی:
1- استاد محمّد نعمتی
2- دکتر حمید رضا ابراهیمی
3- دکترسیّد احمد رضا موسوی
4- مهندس حمید رضا حسن شاهی : تابلوهای فارسی – انگلیسی ایشان توجّه بسیاری از افراد خصوصاً جوانان را به خود جلب نمود .
5- مهندس سعید کریمی
6- خانم معصومه (هنگامه) خلیقی
7- آقای مجتبی اسکندری : احساس مسؤولیت این هنرمند در زمان برپایی نمایشگاه در خور تحسین است.
ب) هنرمندان شرکت کننده در بخش نقّاشی:
شرکت کنندگان در این بخش در سه رده سنی کودک ، نوجوان و بزرگسال بودند .
هنرمندان گروه سنی نوجوان عبارتند از:
1- خانم فاطمه نعمت اللّهی
2- خانم حدیث محمّدی
3- خانم سیّده مطهره موسوی
4- خانم حانیه محمّدی
5- خانم مریم محمّدی، - کوچک ترین هنرمند شرکت کننده در بخش حرفه ای.
6- سیّده محیا موسوی با سه تابلو رنگ روغن، مهمان خردسال این نمایشگاه بودند .
7- خانم ملیکا بهبود نیز هنرمند بخش کودک این رشته بودند .
هنرمندان گروه سنی بزرگسال در این بخش :
8- خانم سیّده عارفه انجوی
9- خانم سیّده زهرا موسوی منزّه
10- خانم سپیده کریمی
11- خانم سمیرا رحیمی
12- خانم لیلا ذوالنون شیرازی
ب ) بخش نشریات :
« نمی از یمی » عنوان بخشی بود که به نشریات تخصصی ، اسناد و کتب چاپی قدیمی مربوط به فارس خصوصاً ارسنجان تعلّق داشت که مسؤولیت آن به طور کامل بر عهده ی آقای سیّد محی الدّین حسینی قرار داشت . لازم به توضیح است که ایشان در زمینه های مختلف از جمله : تهیه ی بَنِر ، انعکاس اخبار مربوط به همایش و نمایشگاه جانبی آن در نشریات و تهیه ۵۰ پک تخصصی مربوط به ارسنجان پژوهی و ... زحمات فراوانی را متحمل شدند .
ج ) بخش عکس :
آثار زیبا و چشم نواز این بخش متعلق به هنرمندان زیر بود :
1- آقای مرتضی نعمتی : عکاسی از همایش و نمایشگاه جانبی آن در روز برگزاری بر عهده ی این هنر مند بود .
2- خانم دکتر مژگان استوار
3- آقای میثم حسن شاهی
چ ) بخش کتاب :
این بخش دارای قسمت های مختلفی بود :
1- معرفی آثار مربوط به شاعران ، نویسندگان و مترجمان ارسنجانی ( با اختصاص بیش از ۸۰ جلد کتاب از ۸۰ هنرمند ارسنجانی )
۲- معرفی کتب مربوط به ارسنجان پژوهی

۳- معرفی نسخ خطی : که متأسفانه به علت مساعد نبودن شرایط امکان بازدید عمومی فراهم نشد اما مورد بازدید اهل فن قرار گرفت .

۴- معرفی سایت راوی :
« راوی » اولین سایت پژوهشی آسیب های بینایی به شمار می رود که با هدف گردآوری کلیّه ی اطلّاعات ، آموزش ها ، کتاب های صوتی و نرم افزارهای مورد نیاز نابینایان و کم بینایان تشکیل گردیده است و به دو زبان فارسی و انگلیسی در بخش های داخلی و بین المللی فعالیت می نماید . در صفحه ی اول این سایت ، تصویر درخت مشهور به « مروارید سبز » ارسنجان به عنوان نماد پایداری در شرایط دشوار قرار گرفته است . این انجمن پژوهشی به همّت آقای مهندس سیّد جواد حسینی راه اندازی گردیده است . تشکیل مرکز دانلود آموزش ها ، نرم افزار ها ، مقالات و اطلّاعات این عرصه و همچنین آغاز اولین پروژه ی چاپ کتب درسی بریل برای کودکان نابینای تمام مقاطع تحصیلی افغانستان از جمله فعالیت های این هنرمند جوان است . علاقه مندان جهت کسب اطلّاعات بیشتر می توانند به سایت www.IranRAVI.com مراجعه فرمایند . معرفی این سایت در پنجاه نسخه تقدیم برخی از بازدیدکنندگان گردید .
۵- فروش کتاب
زحمات عمده ی بخش کتاب به عهده ی موسّسه ی سخنوری و نویسندگی گویای ارسنجان به مدیریت آقای سیّد عبدالعلی هاشمی و همچنین جناب آقای سیّد محی الدّین حسینی قرار داشت .
نویسندگانی که آثار خود را جهت فروش عرضه نمودند عبارتند از :
۱- آقای عباس خادم الحسینی : با ارائه ی ۱۰ اثر و ۶ CD که عمدتاً در زمینه روانشناسی است .
۲- آقای سیّد محمّد حسین موسوی : با ارائه ی 2 اثر در زمینه ترجمه با عناوین «تناسب اندام در بانوان » و ترجمه رمان « دو پنس برای عبور از مرسی » .
۳- استاد محمّد نعمتی : چهل گنج که شامل کتابت جزء سی ام قرآن بر روی چهل کارت با تذهیب های متفاوت می باشد .
۴- سرهنگ مهدی سعیدی : آیینه ی ارسنجان
۵- خانم راضیه ناظم السادات : راز خوشبختی
۶- محمّد مهدی زارع : سیمای گردشگری ارسنجان
۷- آقای جعفر زارع ( خوش دل ) : سه اثر با عناوین منظومه کریم آباد ، تضمین دو دنیا ، پندار و پدیدار
۸- آقای سید مهدی حسینی : دو اثر با عناوین فراسوی خیال و زیر درخت معبد
۹- حجة الاسلام حاج سید مرتضی حسینی ارسنجانی : دو اثر با عناوین بر ساحل انتظار و کشکول
۱۰- آقای حبیب رحیمی : 2 اثر ، مجموعه ی دو جلدی جام جهان نما و ته بساط ذوق به صورت کتاب و CD و DVD مستند جام ارسنجان نما
افراد متقاضی می توانند جهت تهیه این آثار و بسیاری از آثار دیگر نویسندگان ارسنجانی به موسّسه ی سخنوری ارسنجان واقع در سه راه شهدا مراجعه فرمایند .
بخش صنایع دستی :
۱- آقای غلامحسین ذوالنون شیرازی : آثاری فوق العاده ای در زمینه ی پیکر تراشی
۲- خانم سیّده مطهره موسوی : چهار تابلو روبان دوزی
۳- آقای سیّد عبدالعلی هاشمی : سبد بافی با چوب بادام کوهی ( الوک ).
۴- خانم پریوش عزّی : چهار اثر زیبا در زمینه گلسازی کریستال
۵- خانم مریم محمّدی : تهیه مانکن که نشانگر لباس سنتی ارسنجان می باشد که تیموردوزی سر آستین ، یقه و کفش روی فرش آن نیز حاصل سلیقه ی زنان هنرمند گذشته ی این منطقه می باشد .
۶- خانم نورالسادات موسوی :یک قاب شامل دو سجّاده ی ترمه با دوردوزی نقره مربوط به قرن ۱۴ هجری- قمری کم کاربرد آن برای جهیزیه ی عروس بوده و نشانگر تمکن مالی مردم این منطقه از گذشته ی بسیار دور می باشد .
۷- آقای حبیب رحیمی : دو کار گلدوزی بر روی روکش بالش که نمایشگر هنر سنتی این منطقه می باشد .
در ضمن سیده هدی موسوی دکلمه ی زیبایی را جهت قرائت در نمایشگاه حفظ نموده بودند که در همایش نیز مورد استفاده قرار گرفت . در پایان از زحمات تمامی اشخاص و نهادهایی که ما را در برپایی این نمایشگاه یاری نمودند از جمله هنرستان دخترانه ی الزهرا (س) ناحیه ۳ شیراز ، مسؤولین محترم مدرسه ی خان و شیراز کتابخانه ی شهید دستغیب – با پیگیری جناب آقای دکتر محمّد رضا ابراهیمی و آقای سعید خادمی و خانم ها قشقایی و دستخوش همچنین کانون مبین واقع در بلوار پاسداران شیراز کمال تشکر را داریم . همچنین از آقای مسلم زارع و خانم محبوبه عزّی که اداره ی نمایشگاه را در روز برپایی به نحو مطلوب بر عهده داشتند ، سپاسگزاریم و موفقیت همگان را از خداوند متعال خواهانیم .

 

گزارش هفتم

نویسنده : سعید خادمی

به نام خداوند عشق آفرین
آغاز گزارشم را مزین می کنم به شعری که استاد وارسته دکتر کاوس حسن لی درفقدان وجودی چهره ی تکرار نشدنی شهرستانمان ، شخصیت وارسته و خطیب توانا، استاد فرزانه مرحوم دکتر محمد حسین اسکندری سروده اند:
سحابی بود و از دریا خبر داشت
سحر بود آفتابی زیر سر داشت
صمیمی،ساده،سنگین،بی تکلف
صفایی دیگر و لطفی دگر داشت
چه می شد مردم مسکین این شهر
اگر که سایه اش بالای سر داشت....

خدای را شاکرم که دوست ارزشمندم محمد جواد رحیمی از بنده برای همراهی با برنامه ریزان گردهمایی دانش آموختگان ارسنجان در شیراز دعوت به عمل آوردند.
از نکات بارز این جلسات تلاش برای از بین بردن مرزهای آزار دهنده ی شکل گرفته در اذهان واپس گرا، بین مردم ارسنجان و اهالی توابع بود، که معتقدم به خوبی در انجام این کار موفق بود.

هماهنگی سیستم صوتی ،فرم نظر سنجی، سخنرانی استاد خادم الحسینی و ارکستر ضیا خادمی به بنده محول شد.
بر خلاف نظر چند تن از دوستان ، من پیش بینی ‌استقبال با شکوهی از جانب ارسنجانیها می کردم.
برنامه ی اجرای ضیا خادمی در لامرد، کسالت ناگهانی پیش آمده برای همسر این هنرمند عزیز و همچنین دغدغه ی مشکلات سیستم صوتی ، به لطف خدا با پیگیریهای مکرر و لطف دوستان حل شد.
روز مراسم ، تازه متوجه شدم وارد چه فضایی شده ام و قلبا قدردان تیمی که موجبات شکل گیری این گردهمایی را فراهم کردند ، شدم. از دکتر ناظم السادات ، مهندس نصیری ،مهندس معظم ، دکتر حسینی ، حاج اصغر خادم الحسینی، اقای رحیمی ، خانم موسوی، استاد نعمت الهی و.... تا خواهرزاده ها و خواهر مکرمه ی مهندس رحیمی.
شاید چنین فضای یکرنگی من را علیرغم کسالت ، به مشارکت در جابجایی میز و صندلیها و چسباندن پوستر راهنما بر روی زمین ورودی تالار مخابرات واداشت!
از بارزترین موارد روز گردهمایی برای این جانب، فضای پرمهر جاری در جلسه ، نظر لطف دانشمند بزرگوار دکتر ناظم السادات و مجری توانمند جناب هاشمی نسبت به این حقیر ، نمایشگاه آثار بسیار ارزشمند خصوصا خطاطیهای گرانبهای اساتید مهندس حمیدرضا حسن شاهی و حمیدرضا ابراهیمی، اجرای بسیار موفق ارکستر آموزشگاه ماهور و دیدار دوستان خوبم به خصوص مهندس یاسر نعمتی بود.
قلبا دوست داشتم مهندس نصیری خلاق و موفق ، چند جمله ای درباره ی انگیزه های شکل گیری این همایش سخن بگویند که ایشان نپذیرفتند!
شاید تنها کاستی جلسه ، فضای کوچک ، هماهنگ نبودن اپراتور ویدیوپروژکتور و مهیا نبودن فضا برای انجام سخنرانیها بود که در برابر عظمت چنین جلسه ای بسیار ناچیز می نماید.

با وجود اینکه نمی دانم چرا در جریان جلسه ی بعد از همایش قرار نگرفتم ، اما در حد توانم با آغوش باز از هر حرکتی که در جهت ایجاد الفت بین اهالی شهرستان باشد ، استقبال و با آن همراهی خواهم کرد.
خداوند یار و یاور همه ی دوستانی که برای شکل گیری و این جلسه زحمت کشیدند ، باشد!

اردیبهشت ۱۳۹۴

گزارش ششم

نویسنده : نگین نعمت اللهی

جمعه، وقتی قدم قدم به عید مبعث نزدیک میشدیم دانش آموختگانی از ارسنجان مانند پروانه هایی در گرد شمع علم و ادب و فرهنگ در شیراز جمع شدند...
بیست وپنجم ماه گرم اردیبهشت در کنار همشهریان عزیزمان با اتفاقات نابی رقم زده شد
با افتخار قدم گذاشتیم در سالن برگزاری گردهمایی که ناگهان زیبایی بی مثالی چشمهایمان را به وجد آورد
نمایشگاهی پر از افتخارات مردم با فرهنگ ارسنجان ...
گوشه ای پر بود از نقاشی ها و خطاطی ها، گوشه ای دیگر تمام کتاب های تالیف شده هنرمندان شهر از گذشته تا کنون که توسط آقای سید محی الدینحسینی جمع آوری شده بود جایی دیگر صنایع دستی زیبا و ...
با روحیه ای شاد وارد جمع شدیم هرکجا چشم می انداختی همشهریانت را می دیدی که همه آشنا بودند و مایه ی افتخار ، دست دوستی میدادی با دل های مهربانشان و خوشحال میشدی
عشقی میان جمع شور میگرفت وقتی بعد از سال ها دوست قدیمی که سال پنجم ابتدایی با هم بودند را می دیدند و یا رفیق روزهای دور و آشنایان فراموش شده را...
بعد از احوال پرسی ها و کلی اتفاقات خوب حواس ها جمع برنامه ای مفتخری در سالن مخابرات شهر شیراز شد
تلاوت قرآن به جمع آرامشی ناب بخشید و سپس بچه های موسسه سخنوری گویای ارسنجان با لباس های قدیمی به هنرنمایی پرداختند و چه زیبا بود وقتی همه باهم زمزمه میکردند:
ماه فرو ماند از جمال محمد...
با مجریگری جناب آقای سید عبدالعلی هاشمی و دختر عزیزشان مریم هاشمی به برنامه های خوب و مفرحی دعوت شدیم
مانند سخنرانی درس آموز و طنزآمیز جناب آقای دکتر خادم الحسینی ، اجرای فوق العاده ی موسیقی توسط بچه های کم سن و سال موسسه ماهور ارسنجان که جان هارا به وجد می آورد و مایه ی افتخار بود و همینطور اجرای موسیقی سنتی با هنرمندی موسیقی دانان شهرمان و یا شعر خوانی پیشکسوت شعر ارسنجان جناب آقای اللهیار خادمیان و از طرفی دیگر خوانندگی هنرمندانه آقای ضیاء الدین خادمیان و سخنان آقای سید محی الدین حسینی نیز به مجلس گرمای بی مثالی بخشید
سپس دل سپردیم به سخنان ارزشمند جناب آقای محمد جعفر ناظم السادات...
و درقسمتی شاهد تقدیر از تمام کسانی که در این برنامه تلاش کردند بودیم که بزرگان شهرمان به آن ها اهدای جوائز کردند و هر کدام از این عزیزان چند ثانیه ای با سخنان گران بهایشان وجود تشنه ی شنوندگان را سیراب کردند


کاش کلامی میافتم که درخور تقدیر از تمام تلاشگران در زمینه ی این گردهمایی باشد
وچه صفایی به روح و جان و عقل می دهد این گونه مراسم ها...
والسلام

 

گزارش پنجم

نویسنده : علیرضا نصیری

با سلام خدمت همه دوستان و بزرگان
روز بسیار پرخاطره و بیاد ماندنی بود.سخنرانی دکتر خادمی بسیار تأثیر گذار و عالی بود. ازسایر بخش های همایش از جمله مسابقه ای که در خصوص جغرافیای ارسنجان ،نمایشگاه که آثار نفیس خطی و قدیمی ،پیکر تراشی،سرود ملی که توسط خردسالان ارسنجانی اجرا شد،گروه موسیقی و محفل گرم ارسنجانیها بسیار لذت بردم.
نقطه ی ضعف از نظر من از هم پاشیدگی نمایشگاه بود (چیدمان آثار باهم هماهنگ نبودند)سیستم سرمایشی سالن چندان خوب نبود.
ناگفته نماند برگزاری این چنین همایش هایی مستلزم تلاش های فراوان است که دکتر ناظم السادات ، دکتر حسینی ، آقای خادمی و مهندس رحیمی این مسئولیت را بدوش کشیدند.
از تمامی همشهریانی که صمیمانه برای برگزاری همایش تلاش کردند کمال تشکر را دارم.

 

گزارش چهارم (درج شده در روزنامه تماشا روز ۲۷ اردیبهشت ۹۴)

نویسنده : سید محی الدین حسینی ارسنجانی

در روز جهانی خانواده و به همت انجمن دانش آموختگان ارسنجان برگزار شد؛
دومین گردهمایی بزرگ خانواده های ارسنجانی در شیراز
سید محی الدین حسینی ارسنجانی- تماشا
* در این همایش نخبگان و فرهنگوران ارسنجانی تجلیل شدند
**نمایشگاهی از کتب تألیفی ارسنجانی ها، آثار هنرمندان ارسنجانی و ارسنجان در آیینه اسناد و مطبوعات در حاشیه این گردهمایی برپا شد
به گزارش خبرنگار تماشا و به نقل از مهندس محسن نصیری، دومین گردهمایی بزرگ خانواده های ارسنجانی در شیراز انجام شد.
در این همایش که با استقبال خوب و چشمگیر ارسنجانی های مقیم شیراز روبرو شد برنامه های متعدد و متنوعی به اجرا درآمد. در این رابطه نصیری به خبرنگار تماشا اظهار داشت: به مناسبت مبعث نورانی خاتم الانبیا محمد مصطفی(ص) و روز جهانی خانواده با برنامه ریزی قبلی جمع کثیری از نخبگان ارسنجان و اساتید دانشگاهی، فرهنگوران، هنرمندان و مشاهیر ارسنجانی مقیم شیراز در روز جمعه ۲۵ اردیبهشت ۹۴ در تالار اجتماعات پیام مخابرات در خیابان ولی عصر قصردشت گردهم آمدند تا در ایجاد انس و الفت بین همدیگر و صله رحم، همفکری و هم اندیشی برای شهر و دیارشان ارسنجان سهیم باشند. نصیری گفت: پخش نماهنگ انار ارسنجان پس از قرائت قرآن و اجرای سرود ملی، اعلام برنامه ها (مجری) توسط جناب سید عبدالعلی هاشمی، سخنرانی دبیر همایش (استاد دکتر سید محمد جعفر ناظم السادات) اجرای سرود خردسالان، موسیقی سنتی، پخش نماهنگ عملکرد انجمن، سخنرانی سید محی الدین حسینی ارسنجانی در موضوع دستاوردهای پژوهشی ارسنجان و عباس خادم الحسینی در زمینه انگیزه و ارتباطات، اجرای موسیقی پاپ توسط گروه ماهور، پخش نماهنگ ارسنجان، اجرای دکلمه، تقدیر از برگزیدگان با اهدای هدایا و لوح سپاس، اجرای نمایشگاه فرهنگی هنری، عکس دسته جمعی و پذیرایی همراه با نهار از جمله برنامه های این جشن و دومین گردهمایی ارسنجانی ها بود. مدیر مؤسسه آگاه (گروه متخصصین و پژوهشگران بین الملل در زمینه تحقیقات بازاریابی) از آقایان محسن ابراهیمی، ضیاء الدین خادمی، محمدجواد حسن شاهی، حمیدرضا ابراهیمی، سید محمدحسین حسینی، محمدحسن نصیری، سید نجمه موسوی، استاد محمد نعمتی، سید احمد موسوی، حمیدرضا حسن شاهی، سعید کریمی، معصومه خلیقی، فاطمه نعمت الهی، حدیث محمدی، سیده مطهره موسوی، حانیه محمدی، سیده زهرا موسوی منزه، لیلا شیرازی، سیده عارفه انجوی، سپیده کریمی، مرتضی نعمتی، مریم محمدی، سیده محیا موسوی، محمدجواد رحیمی، سید محمدهادی حسینی، سیده زهرا ناظم السادات و دیگر عزیزانی که به هر نحو در اجرا و برپایی این مراسم انجمن دانش آموختگان را یاری کردند قدردانی نمود. این فعال فرهنگی هنری در ادامه یادآور شد: نمایشگاهی فرهنگی هنری از دستاوردهای فرهنگ و هنر فرهنگوران و هنرمندان ارسنجانی در حاشیه این همایش برگزار شد که در رشته های خوشنویسی و نقاشی و همچنین نمایش و فروش کتب مؤلفان و نویسندگان ارسنجانی به همراه نمایش عکس هایی از ارسنجان و مناظر این شهرستان به همراه نمایش تحقیقات و پژوهش های مدیر مرکز تحقیقات و مطالعات ارسنجان شناسی (کتابخانه تخصصی سید محی الدین حسینی ارسنجانی در شیراز) شامل کتب خطی، چاپ سنگی، اسناد و اوراق تاریخی، مجموعه مقالات ارسنجان شناسی مندرج در مطبوعات استانی، از جمله محتویات نمایشگاه یاد شده در روز برپایی همایش خانواده های ارسنجانی بود. نصیری خاطر نشان کرد: در این همایش بسته های فرهنگی با محتوای هنری، علمی و فرهنگی به همراه اوراق نظرسنجی، برنامه زمانی، فرم شرکت در مسابقه، فرم ثبت نام در انجمن دانش آموختگان ارسنجان و گزارش مختصر عملکرد این انجمن و... بین حضار و مدعوین توزیع گردید. این مقام مسؤول در برپایی دومین همایش بزرگ ارسنجانی ها در شیراز خواستار توجه و عنایت بیشتر همشهریان خود به ویژه نخبگان اجتماعی، هنرمندان، اساتید دانشگاهی، پزشکان، مهندسان، محققان و نویسندگان و مدیران ارسنجانی در سراسر ایران و سایر کشورهای جهان به تاریخ و فرهنگ، اقتصاد و صنعت، آب، کشاورزی و آداب و رسوم این شهرستان کهن و تاریخی شد و ثبت نام و ارائه مقاله و مطلب در سایت خبری ارسنجان نیوز و به ویژه سایت خبری دانش آموختگان ارسنجان به نشانی WWW.arsanjan.org را مسیری برای تحقق دستاوردهای اینگونه تجمعات هدفمند شد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با سعی و همت وافر عزیزان مسؤول و دلسوز از ارسنجان بتوانیم شهری بسازیم در خور فرهنگ و شخصیت ارسنجانی ها که در طول تاریخ همواره به داشتن مشاهیر رجال و نام آوران علمی، ادبی، فرهنگی و هنری شهر بوده اند.
گتفنی است؛ این همایش که در فضایی آکنده از مهر و محبت، صفا و صمیمیت برگزار گردید حضور بانوان در ارسنجان خصوصاً بانوان هنرمند و صاحب ذوق و برخوردار از سبک هنری خاص خود در این همایش قابل توجه بود. همچنین همکاری صمیمانه پرسنل محترم باشگاه فرهنگی رفاهی پیام مخابرات استان فارس که در اجرای هر چه بهتر این مراسم از هیچ تلاشی دریغ ننمودند.

گزارش سوم

نویسنده : محمد جواد رحیمی

با سلام و درود خدمت دوستان گرامی

تقریبا حدود یک ماه پیش بود روز جمعه صبح بود که دکتر ناظم السادات با من تماس گرفتند و موضوع برگزاری جلسه دوم در شیراز را پیشنهاد دادند و فرمودند که جلسه ای داشته باشیم و نظر دوستان در شیراز را هم جویا شویم . طی هماهنگی های انجام شده قرار شد جلسه در روز دوشنبه ۱۴/۰۲/۹۴ در محل شرکت آگاه در شیراز انجام شود که افراد حاظر در جلسه دکتر ناظم السادات ، عبد المحمد رحیمی ، مهندس مظفر معظم ، حاج علی اکبر رحیمی ، علی اصغر خادم الحسینی ، سید حسین موسوی ، حسین ابراهیمی ،حمزه خان ابراهیمی ، سید حبیب نعمت الهی و محمد جواد رحیمی بودند که طی صحبت ها و تبادل نظرها قرار بر این شد که جلسه در تاریخ ۲۵ اردیبهشت برگزار شود و وظایفی بر عهده هر نفر برای اجرای همایش گذاشته شد .
البته بنا به دلیلی گفته شد شاید با استقبال کم روبرو بشود فردای آن روز قرار به کنسل شدن همایش شد که طبق نظر سنجی در روز بعد بین دوستان قرار برگزاری همایش در همان تاریخ شد
و شروع به اطلاع رسانی جهت همایش کردیم. جناب مهندس نصیری جزء اولین کسانی بودند که اطلاع رسانی را در همه جهات شروع کردند و من هم به دنبال ایشان با ایجاد گروه واتس اپ بین همشهریان شروع به اطلاع رسانی کردم و به دوستانی که در سال قبل شرکت کرده بودند هم از طریق اس ام اس اطلاع دادیم و استارت همایش خورده شد . وچند جلسه به دنباله جلسات برگزار شد که نتایج خوبی در بر داشت وحد اقل باعث اشنایی من با دوستم اقایی سعید خادمی شد خلاصه همه چیز دست به دست هم داد تا ما بتوانیم یک جلسه را برگزار کنیم و بند چون مسول پذیرش بودم ابتدای امر خیلی دل زده بودم چون استقبال چندانی در ده روز اول نشد ولی با یاری خدا در چهار روز باقی مانده انقدر سرعت ثبت نام زیاد شد که در دو روز اخر پیشنهاد شد که حساب را مسدود کنیم ولی برای این که همشهریان دلخور نشوند این کار انجام نشد . در دوروز آخر دوستان به یاری ما شتافتند و با کمک های خود در برگزاری این همایش به ما کمک کردند در اینجا جا دارد که از اقایان علی روستایی، علیرضا نصیری ،ایمان نصیری، مصطفی رحیمی،ابراهیم رحیمی ،محمد رحیمی،رضا رحیمی، عزیز نصیری ، علی محمد نصیری ،عارف رحیمی ،دانیال رحیمی، خانم رضایی ، محمد هادی نصیری ، ذبیح الله نصیری ، نبی الله نصیری ،میثم رحیمی ، حمید رحیمی ،علی رحیمی ، خانم تشویقی، خانم رحیمی و پرسنل شرکت آگاه شیراز خانم رهبر ، خانم فروتن ، محمد جواد روستا و بالاخص سرکار خانم موسوی بابت زحمات بی دریغشان جهت برگزاری نمایشگاه و کمک به برگزاری همایش تشکر کرد .


۲۷-۰۲-۹۴

گزارش دوم

نویسنده : محسن نصیری

باز هم مراسمی دیگر و همت و غیرت ارسنجانیها

محمدهادی حسینی حرف زیبایی زد : خیلی از افراد مراسم آنچنانی می گیرند و به رایگان مردم را دعوت می کنند ، شام و نهار آنچنانی می دهند اما یک دهم این گردهمایی ، مردم جمع نمی شوند.
واقعا چگونه است که ۵۵۰ نفر از یک مراسم خود میزبان که باید هزینه ای را هم متقبل شوند چنین استقبالی می کنند؟

باید این همت و غیرت را ستود و آنرا پاس داشت و با تمامی وجود برای رضایت تک تک افراد چنین تجمعاتی کوشید.

مراسم جمعه بیست و پنجم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ نتیجه یک کار گروهی کامل بود ،

- جلسات اولیه هماهنگی از حدود یکماه قبل از مراسم با شرکت با تجربه های شهرستان و جوانان پر تلاش تشکیل گردید ، تاریخ ، محل ، بودجه ، شیوه اطلاع رسانی ، اضافه کردن نمایشگاه به برنامه امسال مصوب و جهت ادامه کار تقسیم کار گردید ( هر چند بار عمده اجرایی به دوش سیدمحمد هادی حسینی و محمد جواد رحیمی جهت برگزاری همایش و خانم نجمه موسوی زارع جهت برگزاری نمایشگاه بود)

- از چهارشنبه بیست و سوم حضورا شاهد تلاش عزیزان در شیراز بودم و مجددا طی جلسه ای طولانی برنامه های همایش ، مستنداتی که می بایست داخل پکیجها قرار گیرد ، موارد مورد نیاز جهت پذیرایی ، هدایا ، سخنرانان ، لوح های تقدیر ، تجهیزات مورد نیاز (سیستم صوتی - ویدیو پرژکتور ، بنرهای آگاهی دهنده انجمن و ….) مصوب گردید و تقسیم کار شد . از اینجای کار تلاش و همکاری جوانان بیشتر شد و ساعتهای خواب کمتر و خستگیها بیشتر

- از ظهر روز قبل از همایش ، نتیجه اقدامات عزیزان در دفتر هماهنگی گردهمایی جمع آوری شد . پایه ها و استندهای نمایشگاه ، فرمهای تکثیر شده ، میوه های شسته شده و آماده جهت بسته بندی ، بنرها و پوستر های تبلیغاتی ، پوشش بسته های فرهنگی به همراه خودکار و برچسبهای لوگوی انجمن ، ژتونهای غذا و ….

- هر لحظه بر تعداد ثبت نام افزوده می شد و نگرانی ما ازاینکه باید افراد در ۲ سالن جمع شوند بیشتر
- تا آخر شب حدود ۴۲۰ نفر ثبت نامی داشتیم و روز همایش نیز حدود ۵۰ نفر ( تعداد نهایی افراد حاضر در سالن حدود ۵۵۰ نفر)
- همان شب خانم نجمه موسوی زارع تا نیمه های شب مشغول چیدن نمایشگاه بودند
- از ۸ صبح در سالن حاضر بودیم ، بچه های گروه ماهور مشغول تمرین و تست صدا بودند و خانواده های این عزیزان آینده دار با ذوق و شوق شاهد و ناظر کار بچه هایشان
- محسن ابراهیمی عزیز با دو نوازنده دیگر نیز جهت اجرای موسیقی سنتی تست کوتاهی گرفتند
- ویدیو پرژکتورها رسید و مصطفی رحیمی به همراه وحید فروردین مشغول تنظیم آنها شدند ( هر چند بعلت نور سالن و عدم کیفیت مناسب تصویر آنها نتوانستیم کلیپها را نمایش دهیم)
- تیم مؤسسه سخنوری به همراه عبدالعلی هاشمی و خانم ناظم السادات نیز در گوشه دیگر سالن مشغول تمرین بودند
- از ۹.۵ صبح محمد جواد رحیمی به همراه تیمش شروع به پذیرش کردند
- عزیزان جان فوج فوج به سالن می رسیدند و ذوق ما از دیدارشان صد چندان
- حدود ساعت ۱۰.۵ با تلاوت آیات قرآن و سرود ملی مراسم آغاز شد
- از پخش همان کلیپ اول پی بردیم که امروز از کلیپهایمان چیزی کاسب نخواهیم شد ( کیفیت پایین ویدیو پرژکتور و نور نامناسب سالن عملا اجازه پخش کلیپها را ازما گرفت)
- طبق معمول صدا مشکل داشت
- قرار بود اگر تعداد از ۴۰۰ نفر بیشتر شد افراد جدید به سالن دوم بروند که عملا هیچکس نرفت و مجددا جوانان همت کردند و میز و صندلیها را یکی یکی از سالن دوم به سالن اول آوردند ( واقعا دست مریزاد هم به آنانی که میز آوردند و هم به آنانی که میز نداشتند ولی خم به ابرو نیاوردند)
- خلاصه ظرفیت سالن را با زحمت هر چه تمامتر حدود ۴۰ درصد افزایش دادند
- برنامه ها یکی یکی پیش می رفت و دید و بازدیدها نیز همزمان صورت می پذیرفت
- یکی از زیباترین قسمتهای برنامه که اصلا از قبل برایش برنامه ریزی نکرده بودیم دعوت از بزرگان حاضر در سالن به روی سن بود ، دیدن تک تکشان زیبا بود و جملاتی که بیان کردند زیباتر

تنها یکی را نقل قول می کنم که :
قانون را بشناسید و آن را پاس بدارید
آب را بشناسید و آن را پاس بدارید
آزادی را بشناسید و آنرا پاس بدارید

- مردم صبورانه در صف نهار منتظر ایستادند و نهار با نظم هر چه تمامتر توزیع شد
- بازدید مجدد از نمایشگاه نیز صورت پذیرفت ( جمله خانم موسوی خستگی از تنم بیرون کرد : برای نقاشی کودک ۵ ساله دو درخواست خرید رسیده بود)
- تمام تلاشمان را کردیم که اینبار بتوانیم عکس دسته جمعی را بگیریم ( واقعا شخصا شرمنده تک تک عزیزان شدم که حدود بیست دقیقه زیر آفتاب سوزان منتظر ایستادند تا عزیزان جمع شوند و عکس دسته جمعی گرفته شود)
- عکس دسته جمعی گرفته شد و آغاز یک خداحافظی طولانی با تک تک عزیزان
- بعد از گردهمایی به پیشنهاد محمد فروردین عزیز جلسه ای برای جمع بندی و برنامه های آتی گذاشتیم که صورتجلسه آنرا در مطالب بعدی سایت خواهید دید

و در آخر باز هم خدا را شکر که خوب برگزار شد
خدا را شکر که عزیزانی چون محمد جعفر ناظم السادات ، محمد هادی حسینی ، محمدجواد رحیمی ، نجمه موسوی زارع و دهها عزیز دیگر هستند و عاشقانه و خالصانه
برای برگزاری چنین مراسمی تلاش می کنند.

و امیدوارم برای مراسم آتی عاشقان بیشتری در اجرای اینگونه مراسم یاریمان کنند.

 

گزارش نخست

نویسنده : سید محمد حسین(محمود) حسینی

بنام خدا

اوقات خوش آن بود که با دوست بسر رفت / باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

حدود یک ماه پیش دوست خوبم مهندس بهنام نصیری بصورت تلفنی موضوع طرح تقاضای دومین گردهمائی ارسنجانی های مقیم شیراز را در ۲۵ اردیبهشت ماه، به نقل از آقای دکتر ناظم السادات، مطرح نمودند. متعاقب آن جلسه هیآت موسس انجمن دانش آموختگان ارسنجان در ۲۸ فروردین تشکیل و دوستان به اتفاق از این پیشنهاد استقبال نمودند.

همه می دانیم که شیراز از دیرباز اولین و برجسته ترین مقصد ارسنجانی های مهاجر بوده و هست، لذا سرمایه انسانی نهفته در این شهر با گذر سالیان متمادی و وجود نسلهای دوم و سوم و چهارم با هیچ جای دیگری (بجز خود شهرستان ) قابل مقایسه نیست بعلاوه فاصله و مسافت نسبتآ کوتاه هم می توانست به استقبال وحضور همشهریان ساکن در ارسنجان در این مراسم کمک کند.

جلساتی در شیراز تشکیل و عزیزانی که چشم و چراغ شهرستان بشمار می روند گرد هم آمدند و تقسیم وظیفه نموده و دست بکار شدند. خبررسانی برای ثبت نام اولین گام بود و تعیین مکان گام بعدی.

میزان استقبال، به دلیل تعلل خانواده ها در نام نویسی و هجوم همگانی در روزها و آخرین ساعات، قابل پیش بینی نیست و همین مورد کار برنامه ریزی و تدارک مقدمات را مشکل می کند و هرگونه اتخاذ تصمیم در تعیین مهلت و یا پرداخت هزینه متفاوت (به نسبت زمان نام نویسی) و نظائر آن تبعات خاص دارد و امیدواریم با همت دوستان و عزیزان این مورد هم در گردهمائی های بعدی تهران و شیراز و سایر نقاط حل شود.

به روز موعود نزدیک تر می شدیم و برنامه ریزی و جلسات شیراز و تهران فشرده تر، موضوع ایجاد نمایشگاه جانبی و ارائه آثار نوشتاری (کتاب، خط و خوشنویسی، نقاشی و..) و مجسمه و لباس و سایر هنرهای بومی با پیشنهاد و مسئولیت سرکار خانم نجمه(لیلا) موسوی در جریان بود و عده ای پا به میدان نهادند و همچنین می نمود تدارک سایر برنامه ها شامل انتخاب مجری، تعیین محتوا و دعوت از هنرمندان و تهیه جوائز و تعیین تیم اجرائی و..

در روزهای بیست و دوم و بیست و سوم اردیبهشت ماه مسیر طولانی تهران به شیراز و مشکل تهیه بلیط، با توجه به مناسبت عید مبعث و تعطیلی روز شنبه، و کارهای دیگری که در تهران داشتم مرا بر سر دو راهی تصمیم قرار داده بود و بلاخره عازم شیراز شدم و به جلسه رسیدم.

نمایش این گردهمائی در روز قبل از عید بزرگ مبعث و حضور و استقبال دوستان و آشنایان و فامیل و احوالپرسی و دیدارها موجب سرور و شادی و غرور بود و چهره برخی دوستان همکلاسی ام همچون مظفر معظم، حسن رحیمی(حاج ابرام)،اصغر ابراهیمی(حاج عیدی) و اصغر خادم الحسینی و معلمین و اساتید گرامم، که افتخار حضور در کلاس درسشان را داشته ام، همچون جناب آقای حسینی(سید محمد علی) و آقای ابراهیمی( حاج حبیب) و دیگر همشهریان از بودن و نشستن در کنار فرزند و داماد و خواهر و برادر و خانواده همسر و دیگر عزیزان فامیل (که بطور معمول بیشتر در دسترس ترند)بازم می داشت.
مجری خوب برنامه آقای سید عبدالعلی هاشمی بود و هنر نمائی کودکان کم سن و سال در اجرای برنامه ها و نمایشگاه و نقش چهره های جوان در کنار پیش کسوتان و افراد ناظر و بویژه چهره های تازه(نسبت به گردهمائی قبلی) و نویسندگان و نام آوران بر فضای شلوغ سالن و فشردگی کار و خستگی سفر غلبه نمود و خاطره ای شیرین در اذهان بر جا گذاشت.

در پایان مراتب سپاس خویش را از کلیه عزیزان پر تلاش مسئول و شرکت کنندگان اعلام داشته عزت و سربلندی و انسجام و همدلی و شادی آنان را از خداوند منان مسئلت می نمایم .

تهران، شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۴

 

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

 • مهمان - حمیدرضا زارع

  عرض سلام و خسته نباشید

  1- خیلی دوست داشتم در این مراسم شرکت کنم اما بدلیل اینکه جمعه ها کلاس دارم سعادت حضور در جمع همشهریان و همشهرستانی های عزیز و دوست داشتنی خودم رو نداشتم

  2- متاسفانه یکی از عمده از مشکلات در برنامه های اینچنینی عدم اطلاع از تعداد افرادی که قصد حضور در برنامه رو دارند می باشد که فرصت برنامه ریزی رو از مدیران جلسه سلب میکنه ، ای کاش از قبل اعلام کرده بودین ده رو مانده به روز برگزاری برنامه ثبت نام تعطیل خواهد شد تا شاهد ایجاد اینگونه مشکلات نباشیم

  موفق ، منصور و سرفراز باشید

 • باسلام وعرض خسته نباشید خدمت همه عزیزانی که در برگزاری دومین گردهمایی بزرگ همشهریان در شیرازتلاش نموده ومتحمل زحمت شدند .
  قریب یکماه قبل با تشکیل جلسه ای در دفتر موسسه آگاه در شیراز موضوع برگزاری دومین گردهمایی همشهریان مطرح شد در اولین جلسه که از ساعت 9 شب تشکیل وتا پاسی ازشب ادامه یافت برگزاری گردهمایی ،کلیات وتاریخ آن تعیین گردید ومقررشد در روزجمعه که قرین به مبعث رسول مکرم اسلام(ص)وروز جهانی خانواده است مراسم برگزارشود .از آنجایی که در گردهمایی اول مبلغ اخذ شده از عزیزان همشهری کفاف هزینه ها را نداد وجناب آقای نصیری وبرخی از دوستان کمبود هزینه را تامین نموده بودندبنا پیشنهاد اینجانب مبلغ سرانه هزینه 25 هزار تومان تعیین وتصویب گردیدکه امیدوارم این بار کسری زیادی نداشته باشیم (البته این در حالی است که هزینه جوایز و...که در اختیار همشهریان قرار گرفت توسط آقای نصیری تامین گردید که هم اینجا از ایشان تشکر وقدر دانی می نمایم )متعاقب این جلسه وارسال پیامک اول جلسات متعدد دیگری که عرض کردم از 9شب به بعدبرگزار می شد تشکیل وعزیزان بسیاری ازتمام فامیل ارسنجان وبرخی عزیزان روستاهای ارسنجان در این جلسات شرف حضور داشتند که بدلیل امکان از قلم افتادن نام برخی از این عزیزان وجود دارد از ذکر اسامی آنان خودداری می کنم واز همه آنان که با علاقه واحساس مسئولیت در این جلسات حضور داشتند تشکر وقدردانی میکنم .متاسفانه عزیزان همشهری با کندی زائدالوصفی اقدام به ثبت نام می نمودندبطوریکه تا تقریبا چهار روز مانده به برپایی گردهمایی حدود 140 نفر بیشتر ثبت نام نکرده بودند،که این خود اولین مشکل می توانست اثرات سوء وسیعی را در پی داشته باشد(ظرف دوروز تعدادثبت نام کنندگان به چهارصدنفر ودرروز گردهمایی نزدیک به 550 نفر در گردهمایی حضور یافتندخود تصدیق می فرمایید افزایش غیر منتظره چه مسائلی می تواند درپی داشته باشدکه البته با تلاش ودرایت دوستان مشکلات به حداقل رسید)قابل ذکر است که در همان جلسه اول سه سالن در سه محل جهت برگزاری گردهمایی انتخاب شد که متاسفانه محل انتخاب شده اول که دارای سالن های بزرگ ومتعدد بود ومی توانست جوابگوی جمعیتی به مراتب بیشتر را جوابگو باشد واز نظر نور ،صداوسیستمهای خنک کننده مشکلی نداشت به دلیل سفر هیئت محترم دولت چند روز قبل از گردهمایی وپی گیریهای بعدی مترتب بر آن سفر اشغال بود واجبارا علیرغم اطلاع از کمبودهایی که ممکن است در سالن دوم پیش آید سالن دوم انتخاب شد هر سالن دیگری که دوستان مراجعه می کردند حداقل بغیر از پول غذا 4 میلیون تومان حق ورودی تقاضا می کردندکه شما خود بهتراز اینجانب می دانید امکان تامین آن با توجه به مبلغ تعیین شده به هیچ وجه وجود نداشت وحتی این سالن با توجه به ارتباط وآشنایی جناب آقای سید محمد هادی حسینی (که درود برایشان باد )با مسئولین سالن داشتند ورودیه را اخذ نکرد بگذریم .اگرچه دوستان زیادی در برگزاری این گردهمایی نقش داشتند وزحمت کشیدند که دست همه آنان درد نکند وخسته نباشند جا دارد از زحمات بی حد واندازه جناب آقای محمد جوادرحیمی ،جناب آقای سید محمد هادی حسینی ،سرکار خانم نجمه موسوی ،جناب آقای نصیری وسایر عزیزان که از ذکر نام آنان در اینجا به دلیل کثرت وامکان فراموشی نام برخی از آنان ،خودداری می کنم صمیمانه تشکر وقدردانی می کنم اجرا همه آنان با خداوندمنان .اهداف مختلف ومتعددی در بر گزاری این همایش مد نظر بود که بطور مختصر برخی از آنهارا ذکر می کنم پس از صله رحم وآشنایی بیشتر خانواده ها وفرزندان باهم وضرورت سازماندهی استعدادهاوتوانمندیها،خلاقیتهاونوآوری و... همشریان در جهت توسعه ،پیشرفت وکارآفرینی درشهرستان ارسنجان.ودوستان سعی نمودند با ایجاد نمایشگاهی بخشی از توانمندیهارا به نمایش بگذارندومن غیر مستقیم بیان کنند که می توان با ایده گرفتن از این نمایشگاه مشاغلی در ارسنجان از جمله صنایع دستی که در قدیم نیز برخی از آن ارسنجان رونق داشته راه اندازی وضمن پر کردن قسمتی از اوقات فراغت افراد درآمدی نیز ایجاد نمود به دلیل طولانی شدن مطلب باعرض معذرت ازپرداختن به سایر اهداف خوداری می کنم . متعاقب پایان گردهمایی با حضور تعدادی از هم شهریان که حضور داشتند جلسه ای تشکیل ومواردی مصوب گردید که قطعا دوستان مصوبات را به اطلاع عزیزان خواهند رساندکه به اختصار می توان مهمترین آن تصمیمات را بشرح ذیل بیان نمود .مقرر گردید به منظورسازماندهی و اجرایی شدن برخی از پیشنهادات گروههای تخصصی از همشهریان تشکیل وایده هاوپیشنهادات تخصصی حسب مورد در گروه های مربوطه مورد بحث وبررسی وتکمیل وتصویب قرارگرفته وبه اجرا درآید.مقررگردید دو گرد همایی در ارسنجان یکی با موضوع کار آفرینی ودیگری با موضوع آب ،کشاورزی ومنابع طبیعی بعد از ماه مبارک رمضان برگزار گرددو... ، همانطور که از عکس نماد ارسنجان وهمچنین نماد شهرداری ارسنجان برمی آید مردم ارسنجان مردان روز سخت وشرایط سخت هستند وهمچون کوه استوار. موفق موید باشید

 • با سلام
  ایده تشکیل چنین گرد همایی قابل تقدیره.و دوستان زیادی در برگزاری این برنامه زحمت کشیدند.مطمئنا حضور همشهریان از هر طیف و گروهی با هر نگرشی در جلسات نشان میده که همه دنبال تغیییر در وضعیت شهرمان هستیم.پس امیدوارم همه دست به دست هم بدهیم تا شهرمان را اباد و از حد اقل امکانات برخوردار گردانیم.پیشنهاد میکنم با توجه به تنوع سرمایه های فکری , هنری ,اقتصادی ,علمی و.... در میان همشهریان عزیز کارگروههای متفاوتی تشکیل شود تا به رشد فکری ,علمی ,اقتصادی و فرهنگی شهر کمک شایانی گردد/ از همه شرکت کنندگان و برگزار کنندگان این همایش تقدیر و تشکر مینمایم

 • سلام مهندس نصیری این همایش هم تمام شد ایشالله بعدی درخدمتتون باشیم.

 • سلام.سعادت حضور در جمع همشهریان بزرگوار را بدلیل عدم حضور در شیراز و مشغله کاری نداشتم.انشالله در مراسم های بعدی بهره مندی از حضور بزرگواران حاضر در مجلس نصیبم گردد..