A+ A A-

جشنواره انار ۹۴ - گزارش شرکت کنندگان

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

گاهی با بیان مسله ای برای به اجرا در آوردن آن با خود می گویی نمیشود اما باز ضرب المثلی زیبا ذهنت را قلقلک می دهد که خواستن توانستن است

.7 ابان ماه با هدف کمک به رشد اقتصادی و فرهنگی شهرمان جشن اناری برای اولین بار به صورت با شکوه و کاملا سنتی اجرا کردیم. هر چند پیشینه ارسنجان زبان زد خاص و عام هست اما این انارستان فارس به نوعی مظلوم واقع شده است اما انجمن دانش اموختگان ارسنجان با همت شهرداری و شورای شهر بر این امید است که بتواند نام انارستان را برای همیشه زنده نگه دارد.هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی انار و رب انار ارسنجان و جذب گردشگران داخلی و خارجی بوده که در همین راستا غرفه های کاملا سنتی با چادرهای سیاه محلی بر پا کردیم که علاوه بر رب انار و انار، در غرفه ها ، حلوای سین محلی، آب نبات سنتی با سه طعم متفاوت، اجناس قدیمی، نان محلی سنتی،گیوه دوزی ، بستنی انار و آش انار قابل مشاهده بود.همچنین طرز تهیه رب انار و حلوای سین برای بازدید کنندگان پیش بینی شده بود ، قابل ذکر است نمایشگاه عکس انار از مرحله گل دهی تا تهیه رب انار به صورت پیوسته به نمایش گذاشته شد.برای اولین روز اجرای برنامه توانستیم 4 مهمان خارجی از جمهوری چک و حدود100 نفر مهمان داخلی را جذب کنیم.اجرای این برنامه با تلاش عزیزانی انجام گرفت که جای تقدیر و سپاس خودم را از آنها دریغ نمی کنم وخوشحالم که چنین دوستان با غیرت و پر تلاشی دارم .سپاس فروان دارم از سر کار خانم فاطمه نعمت الهی، و اقایان علی اسکندری، رضا رحیمی، حمید رضا اسکندری، علیرضا نعمتی ،محمد اسکندری و تقدیر از اقایان ایمان نعمتی،محمد امین حسینی و خانمها مریم باقری،معصومه رحیمی زیباست.

تقدیر و تشکر از شهرداری و شورای شهر ارسنجان ستودنی است و تلاش اقایان محمد جواد حسن شاهی و یاسر جمالی برای پوشش خبری رادیویی به صورت زنده فراموش نشدنی است.امید داریم با اجرای این برنامه به طور مداوم در سالهای اینده گامی برای پیشرفت شهرمان باشد.

با تشکر

نجمه نوروزی

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

  • با سلام به همه دوستان و آنهایی که در برگزاری جشنواره انار کمک کردند و بویژه سرکار خانم نوروزی. دوستان و دست اندرکاران خسته نباشید و بدانید کار شما بسیار شایسته و پسندیده است. باید خسته نشد و راه های دشوار و نرفته را با ایستادگی و پایمردی به انجام رسانید. اقتصاد کشاورزی هم اکنون دچار یک رکود ترسناک است. به علت نبودن سود و کمبود شدید منابع آبی، امنیت غذایی در کشور تهدید می شود. واردات مواد غذایی و کاهش تولیدات کشاورزی و دامی زندگی در این سرزمین باستانی را با گزند فراوانی روبرو ساخته است. بنابراین هر قدمی و قلمی که به سود کشاورزان و کشاورزی باشد بسیار ارزشمند بوده و در پیشگاه خداوند بزرگ انشالله دارای پاداشی شایسته و نیکو است. با ید کاری کرد تا کشاورز و باغدار در همه جا و بویژه ارسنجان به کار خود امیدوار باشد. باید بکوشیم تا انار و رب انار به قیمت خوب در دستان مصرف کننده برسد. هم اکنون با بالا رفتن قیمت نهاده های کشاورزی و کمبود آب، کشاورزی در بسیاری از دشتهای ایران رو به زوال است. در این دوران تشنگی باید بکوشیم تا آب بناب و عایشه و آبهای برداشت شده از پمپها را به بیشترین اندازه ممکن به اب انار و رب انار نبدل کنیم و با روشهای مناسب و قیمت واقعی به دست مصرف کننده برسانیم. این جشنواره در راستای این هدف بزرگ بوده است. باید به همه دست اندرکاران تبریک گفت و چشم به راه کارهای ارزشمند بعدی بود. خدانگه دار.