A+ A A-

نوروز سال ۱۳۹۵

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

نوروز سال ۱۳۹۵ هجری شمسی نزدیک است و کمتر از شش روز دیگر دفتر سال ۹۴ را می بندیم و دفتر دیگری می گشائیم و این اتفاق در نوع خود جذاب  و بیادماندنی ترین رخداد عمر هر یک از ما بشمار می رود و معلوم نیست چند بار دیگر برای ما تکرار خواهد شد.


حسن سلیقه ایرانیان باستان در انتخاب اول فروردین بعنوان نوروز و گرامیداشت و برگزاری جشن و سرور و گردش و مسافرت و دید و بازدید و پوشیدن لباس نو و... مورد تحسین جهانیان بوده و هست و عمر آدمی با تعداد بهاری که تجربه می شود مورد سنجش قرار می گیرد و کودک و نوجوان و جوان و میانسال و بزرگسال هر یک سهمی در شادباش این ایام دارا هستند.
زندگی در فراز و نشیب و سعی و خطا و آسایش و سختی جریان می یابد و آنگاه که به تحویل سال می رسیم فرصت دیگری برای بازنگری و زدودن زنگارها و کینه و ستیزه ها فرا می رسد و خاصیت جامعه پذیری انسان ایجاب می کند که سعی اش در فرو نشاندن غبار غم و اندوه از چهره ها و دستگیری نیازمندان و تقسیم شادی با اطرافیان باشد.
هر ساله دست عده ای از دنیا کوتاه می شود و تعدادی دیگر پا به عرصه وجود نهاده و گامی به پیش برمی دارند و پاسداشت حرمت درگذشتگان و تکریم دوستان و آشنایان و فامیل و هموطنان و همنوعان، بویژه در این ایام، جلوه بسیار زیبائی از معناداری و هدفمندی آفرینش فرارویمان می نهد.
پاکی، سلامتی، گذشت، یاری رسانی، توانمندسازی، امیدآفرینی، بهسازی، نشاط بخشی، گره گشائی، اصلاح حد و مرز ندارد و پیش دستی و تقدم در آن ماندگارترین ویژگی افراد بشمار می رود و ابعاد فردی، خانوادگی، سازمانی و اجتماعی وجود آدمی همزمان با تحویل سال نیاز به صیقل و جلا و جلوه تازه تری می یابد و از ذات احدیت استعانت می طلبیم تا وجودی نافذ و مفید و کارآمد داشته باشیم( ان شاالله).

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
  • دیدگاهی وجود ندارد