A+ A A-

رمز و راز زندگی

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

انسان موجودی اجتماعی است و همیشه به دلائل گوناگون افرادی را در پیرامون خویش می بیند و در خانه و خانواده، محله( مکان زندگی)، محل تحصیل، کار، تفریح و سرگرمی، خیابان، محیط های ورزشی و...با جمع دیگری داد و ستد، مراوده و سر و کار دارد.

رمز و راز زندگی(افرادی که در پیرامون ما هستند):

انسان موجودی اجتماعی است و همیشه به دلائل گوناگون افرادی را در پیرامون خویش می بیند و در خانه و خانواده، محله (مکان زندگی)، محل تحصیل، کار، تفریح و سرگرمی، خیابان، محیط های ورزشی و...با جمع دیگری داد و ستد، مراوده و سر و کار دارد.

در کودکی، نوجوانی و جوانی فرد نیازمند حمایت و هدایت و آموزش برای رسیدن به توانمندی فراتر است و رفته رفته قد می کشد و به بار می نشیند و یاری رسان می شود.

نقش ها در گذر زمان دستخوش تغییر می گردند لیکن باید کوشید تا در هر نقشی بهترین بازی را داشت و لحظات و فرصت کوتاه عمر را مغتنم شمرد.

هر چند در گذر عمر ثانیه ها، دقایق، ساعات، شبانه روز، هفته و ماه و سال حائز کمال اهمیتند ولی دهه ها مآمن تجمیع تجارب و دستاوردهاست و رفتارها می باید متناسب با سن و سال باشد و عمر آنگاه پر بار می شود که فرد بتواند تلاش و تقلا و رفتار و کردا ر و ذهن و فکری پویا داشته باشد.

هیچ انسانی در هیچ کجا کامل و بی نقص نبوده و نخواهد بود ولی توقعات و انتظارات از افراد متناسب با جایگاه و شآن و مرتبتی است که طی سالیان متمادی بدست آمده و ایکاش همه می دانستیم که چه قیمتی داریم

ارزش هر شیئ می دانی که چیست

ارزش خود را ندانی ابلهیست

مارک تواین یکبار گفت: من سن زیادی دارم و بسیاری از مشکلات بزرگ را می شناسم، اما اکثر آنها هیچگاه اتفاق نمی افتند. وقتی شما نگران هستید، یک تصور غیر واقعی از آینده را در ذهن خود ایجاد می کنید؛ و اعتقاد به این تصور، موجب ایجاد احساس منفی در شما میشود. به عبارت ساده تر، شما بدون هیچ دلیل قابل قبولی، خودتان را از آینده می ترسانید. نگرانی را از خود دور کنید، ایمان داشته باشید که زمان حلال مشکلات است، در زندگی با امید زندگی کنید و اجازه دهید انرژی های مثبت وجودتان آزاد شود، نگذارید امواج منفی، قدرت فکر و اراده و پشتکار شما را مسدود کند.

اگر جایگاه ویژه ای در خانواده، سازمان و جامعه دارید قدرش را بدانید و با اهمال، ضعف، بی دقتی یا غفلت آن را تنزل ندهید و به غنای درونی و ثروت معنوی بیش از مادیات توجه نمائید.

شما هیچگاه به عمق دردها و مشکلات و گرفتاری های مردم واقف نیستید لذا توجه به ظاهر و مقایسه خود با دیگران و برجسته نمودن برخی مسائل گاه موجب تباهی عمرتان می گرذد.

قوی و با اراده و امیدوار باشید و تحرک و شادابی و نشاط خویش را در همه حال حفظ نمائید و در اجرا و انجام آنچه  به درستی اش ایمان دارید تردید به دل راه ندهید و در خدمت به همنوعان و دوست و آشنا و فامیل پیشگام شوید و توانمند شدن دیگران را توانمندی خود بدانید در اینصورت هرکه و هرچه هستید بهترینید.

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
  • دیدگاهی وجود ندارد