A+ A A-

متن زيباي دانش آموخته ارسنجاني در سوگ پدر

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

هيچ واژه و تسلیت گفتن هایِ تشریفاتی دوایِ غم و بغض های فرو رفته ی من در غربت نمی باشد.
حتی کلمات در این مواقع بغض میکنند و در گفتن درد های انسانی هر دم عقیق تر مي شوند و ناگاه سکوتی از سکوتی دیگر در پس این غربت اوج می گيرد. كلمات تسليت و در و ديوار غربت كم كم مور مورت مي دهند و در انتها گلوله ي بغضي مي شوند در پس تمام وجودت. اينجاست  که آدمی نه نای ماندن در غربت را دارد و نه پای رفتن به خانه!

 

Anjoman Arsanjan 170124 02ضرب المثلی تقریبا در همه ی فرهنگ های دنیا وجود دارد که می گويد:"زمانی که چشم نمي بيند، قلب هم احساس نمیکند"
بلافاصله پس از بغض و آن اره كند كه گلويم را نوازش داد! با خود زمزمه كردم كه چه مثل اشتباهي ايست اين مثل!! "هر کس هر چه دورتر ببرود به قلب نزدیک تر خواهد بود" ؛ داشت باورم ميشد كه قسمت اهم زندگی، در کنار عزیزان (نزدیکی قلب) است نه جسم!
حتی اگر در غربت زندگی کنم باز هم کوچکترین خاطرات مربوط به اصل خود را به یاد دارم از خنده هاي ريز خواهرم، تا مراودات با برادرم و گپ و گفت هاي خنده دار پدر و مادرم.

Anjoman Arsanjan 170124 03می دانستم که پای دلم و یا غرورم در غربت قرار نمیگیرد
نه اینجا به من آسان خواهد گذشت و نه آنجا!
با خويش زمزمه كردم كه چمدان سنگینی از آرزوها و چشم انتظاری ها ناگزیر به دست و پنجه نرم کردن با این غربت و غم عزیزم است و تجدیدی به همت خود کردم همتی که تا کنون من را به خواسته هایم رسانده بود و طاقت خود را مستحکم تر،،یقین دارم که پدر نیز بدان افتخار خواهد کرد.
روز به روز که میگذرد به سقف آرزوهایم نزدکتر خواهم شد و پدر به من مفتخرتر!

اما امان از گردش ايام!
روز به روز كه گذشت سقف ارزوهای من کوتاه تر و كوتاهتر شد...
میپرسی سقف؟
آری سقف،انسان هم حدی دارد!
گاهی شبیه آرزوهای بی سرو سامانی میشوم که بی اجازه سرک میکشند به حافظه ام که نه دلیل نرسیدنشان خاطرم می آید و نه چرایی فرودشان در ذهن، شدن كوهي كه پدر ببيند و بدان ببالد از همین آرزوهای بی سرو سامان است.
آري سقف من دو وجب است. آنقدر كوتاه كه قلمم ناي ايستادن ندارد و هيچ واژه اي در زندگيم به رقص نمي آيد چه برسد كه بخواهد با مثل معروف به مبارزه برخيزد...
مهرزاد رحيمي (SoN of SuN)
دي ماه ١٣٩٥ خورشيدي
اوهايو، آمريكا

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
  • دیدگاهی وجود ندارد